Moda na wielokoformatowe przeszklenia to znak, że projektanci i użytkownicy doceniają możliwości nowoczesnych technologii, pozwalających kreować eleganckie bryły budynków, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i ciszę. Przeszklenie na całą ścianę może stanowić jedną powierzchnię lub składać się z kilku okien. Projekt: Adam i Monika Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
09 marz 2015 11:48

Jasny salon z dużymi oknami. Tak możesz go urządzić z projektantem

Duże okna są bardzo modne i praktyczne. Wzbogacają wnętrze krajobrazem, jak również gwarantują doskonałe doświetlenie domu.

Efektowne, duże okna to symbol nowoczesności i współczesnej architektury. Przeszklenia zajmujące nawet całą powierzchnię ściany, nadają wnętrzu elegancji i lekkości. Pełnej wysokości przeszklenia „otwierają” wnętrza na otaczający krajobraz i doświetlają pomieszczenie. Dzięki temu salon wydaje się większy i bardziej przestronny.e

Okazałe okna to także gwarancja dostępu dużej ilości naturalnego światła, które korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Ponadto w słoneczne, zimowe dni duże okna i drzwi tarasowe dostarczą do wnętrz ciepło promieniowania słonecznego.

Warto jednak pamiętać, że w przeszkleniach umieszczonych od nasłonecznionej strony duża ilość energii słonecznej spowoduje zbyt duże zyski ciepła, przez co latem pomieszczenia mogą się mocno nagrzewać. Dlatego warto zainstalować w nich rolety, żaluzje lub zawiesić dekoracyjne zasłony. Nie tylko ochronią nas przed nadmiarem promieni słonecznych, lecz także będą dopełnieniem aranżacji salonu.

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2015-07-21 14:56:45

    Dzięki nowoczesnej technologii grzewczej możemy wybierać okna jakie chcemy. Nawet do podłogi. Grzejniki kanałowe nie zasłonią okna ani przeszklonych drzwi a ściany można wykorzystać by odpowiednio ułożyć meble.
  • Andi34, 2015-05-28 07:13:00

    Popatrz dokładnie pod oknami widać kaloryfery a przed wyjściem na taras czy balkon kratki. Pomieszczenie jest chyba ogrzewane grzejnikami kanałowymi Verano. Świetne są takie jasne i ciepłe pokoje.
  • Olga, 2015-04-25 10:58:23

    A w jaki sposób ogrzewane jest to pomieszczenie? Bo okien dużo a grzejników brak? A nie wierzę że bez nich jest az tak ciepło dzięki samemu kominkowi.

POLECAMY W SERWISACH