Aranżacja z drzwiami Płaskie w systemie Rondo w okleinie z kolekcji Natura orzech jupiter. Fot. Inter Door
Aranżacja z drzwiami Płaskie w systemie Rondo w okleinie z kolekcji Natura orzech jupiter. Fot. Inter Door
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
11 lip 2017 08:53

Małe mieszkanie. Wybierz odpowiednie drzwi wewnętrzne

Urządzenie małego mieszkania to nie lada wyzwanie. Warto zwrócić uwagę na każdy szczegół - również na drzwi wewnętrzne. Odpowiednio dobrane pomogą optycznie powiększyć pomieszczenie.

Można powiedzieć, że nie ma za małych mieszkań – tylko pomysłów na ich urządzenie czasem brak. Jest w tym odrobina prawdy. Podstawowa reguła w małych wnętrzach - nadmiar rzeczy może nas zgubić. Czy naprawdę wszystkie są nam potrzebne? Urządzając małe mieszkanie zwracamy przede wszystkim uwagę na funkcjonalne meble. Najlepiej takie, które pełnią kilka funkcji, jak np. stolik i podnóżek w jednym. Jednak warto zwrócić uwagę również na inne elementy wystroju. Okazuje się, że drzwi mogą nie tylko dobrze wyglądać, wpasowując się do naszej aranżacji, ale mogą też być funkcjonalne. A tym samym znacząco ułatwić nam mieszkanie w naszym własnym „m”.

Projektanci marki Inter Door tym razem wzięli pod uwagę problem małych mieszkań. Co je cechuje? Ograniczona przestrzeń i wąskie korytarze. Projektanci za cel postawili sobie znalezienie rozwiązania, które spowoduje, że otwieranie drzwi nie zablokuje drugiej części mieszkania oraz nie doprowadzi do kolizji z innymi drzwiami i mieszkańcami.

System Rondo to innowacyjny sposób zamykania pomieszczeń ruchem przesuwno – obrotowym, gdzie drzwi otwierają się w obie strony. Skrzydło otwiera się po kątem 90 stopni, przez co zajmuje znacznie mniej przestrzeni niż standardowe drzwi – połowa znajduje się w pierwszym pomieszczeniu a połowa w drugim. Drzwi zawsze otwierają się w kierunku ruchu osoby otwierającej, zaś blokują wtedy, gdy znajdą się w pozycji centralnej. Jest to idealny system nie tylko dla małych pomieszczeń, wąskich korytarzy, ale i dla osób niepełnosprawnych. Dużym plusem rozwiązania jest łatwość montażu oraz dostępność różnych modeli i opcji wykończenia (ponad 70 oklein do wyboru i tysiące możliwości wykończeń kolorystycznych wg palety RAL/NCS). 

Warto pamiętać, że drzwi to również klamka i kiedy przejdziemy przez wybór okleiny i innych wykończeń kolorystycznych, zaczynamy myśleć o pasującej klamce. Oferta producentów jest niezwykle duża i w tym przypadku projektanci Inter Door postanowili nieco ułatwić swoim Klientom wybór. W ramach oferty „Kompletne z natury”. Wszystkie drzwi wewnętrzne, które są dostępne w ofercie Inter Door, również Płaskie można kupić z klamką portugalskiej marki Tupai w komplecie. Klamki tego producenta charakteryzują się wysoką precyzją wykonania i nowoczesnym designem. 

Urządzenie małego mieszkania to spore wyzwanie. Zaczynając od wyboru koloru ścian i wcale nie kończąc na decyzji o zakupie mebli najlepszych dla niewielkiej przestrzeni. Małe mieszkanie może być zarówno wygodne, funkcjonalne, jak i ładne. Jego urządzenia wymaga odrobinę więcej wysiłku i cierpliwości, ale producenci oferują wiele możliwości. Warto się im przyjrzeć, a później mieć satysfakcję, że udało się stworzyć przestrzeń dla nas idealną.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH