W otwartym na dwie kondygnacje salonie dominują jasne szarości. W połączeniu z bielą tworzą one elegancką, wytworną, a przy tym bardzo nowoczesną aranżację. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W otwartym na dwie kondygnacje salonie dominują jasne szarości. W połączeniu z bielą tworzą one elegancką, wytworną, a przy tym bardzo nowoczesną aranżację. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
21 sty 2016 19:52

Nowoczesny salon. 15 pomysłów na aranżację

Salon to serce naszego domu. Tu spędzamy czas z rodziną. Jak urządzić wygodną i nowoczesna przestrzeń do wypoczynku? Zobaczcie nasze propozycje.

W każdym domu salon jest miejscem szczególnym. To tutaj wypoczywamy, prowadzimy rodzinne rozmowy, spotykamy się ze znajomymi, świętujemy i spędzamy większość wolnego czasu. Salon to wizytówka i jednocześnie serce naszego domu, dlatego warto dołożyć starań, aby jego klimat odpowiadał pełnionym funkcjom.

Nowoczesne wnętrze salonu to minimalizm podstawowych mebli z mocnym akcentem na określone detale. W tym przypadku nie ma miejsca na zbędne wyposażenie, czy dodatkowe przytłaczające dekoracje. Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden, charakterystyczny element np. nowoczesny narożnik zestawiony z ciekawą lampą podłogową lub prostą ławą.

Strefa wypoczynku to najważniejsza część salonu. Jej minimalne wyposażenie to sofa oraz niewielki stolik. W tej części pojawiają się jednak zwykle jedna lub dwie sofy, wygodne fotele i duży stolik kawowy. Salon najczęściej pełni także funkcję pokoju gościnnego, a w przypadku małych wnętrz bywa i sypialnią, dlatego sofa powinna być rozkładana. Zadbaj o to, by miejsce wypoczynku było wygodne i jednocześnie relaksujące.

Warto pamiętać, że stosując pewne zabiegi, można dokonać wizualnej korekty naszego salonu. Meble modułowe mogą niepotrzebnie ograniczać i tak niewielką przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj wydzielenie powierzchni pod zabudowę – ukryte za drzwiami przesuwnymi systemy przechowywania pomogą nam uporać się z organizacją ubrań, dodatków, ale także akcesoriów domowych takich, jak deska do prasowania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH