W efekcie gruntownej modernizacji domu strefa dzienna została całkowicie otwarta. Jako bazę  aranżacji wybrano ponadczasowe połączenie eleganckiej czerni oraz forniru orzecha amerykańskiego. Projekt: Jan Sikora. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

W efekcie gruntownej modernizacji domu strefa dzienna została całkowicie otwarta. Jako bazę aranżacji wybrano ponadczasowe połączenie eleganckiej czerni oraz forniru orzecha amerykańskiego. Projekt: Jan Sikora. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
15 lut 2016 11:38

Nowoczesny salon. 20 pomysłów na aranżację

Nowoczesny salon to przestrzeń otwarta, sprzyjając wypoczynkowi oraz byciu z bliskimi. Zobaczcie jak go urządzić.

Salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne w całym domu. Tu wypoczywamy, spędzamy chwile z rodziną, przyjmujemy gości. Jako w pełni przemyślana i dograna do najmniejszego szczegółu przestrzeń pokój dzienny nie powinien zbyt odbiegać od wnętrzarskich trendów i modnej kolorystyki. Nowoczesny salon to otwarta przestrzeń dzienna. Musi więc nie tylko zapewniać nam oczekiwany komfort użytkowania, ale też być piękna, elegancka i wytworna. Jego wystrój powinien współgrać zarówno z wystrojem kuchni, jak i jadalni.

Należy więc zadbać by wszystkie te strefy urządzone były w podobnej konwencji stylistycznej. To wszystko sprawia, że aranżacja przestrzeni salonu staje się prawdziwym wyzwaniem. Musi być ona bowiem podporządkowana w zasadzie wszystkim funkcjom związanym z codziennym życiem jego mieszkańców.

Nowoczesne wnętrze salonu to minimalizm przejawiający się w ograniczeniu umeblowania do  podstawowych brył z mocnym akcentem na określone detale. W tym przypadku nie ma miejsca na zbędne wyposażenie, czy dodatkowe przytłaczające dekoracje. Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden, charakterystyczny element np. nowoczesny narożnik zestawiony z ciekawą lampą podłogową lub prostą ławą.

Strefa wypoczynku to najważniejsza część salonu. Jej podstawowe wyposażenie ogranicza się do sofy oraz niewielkiego stolika. W tej części pojawiają się jednak zwykle jedna lub dwie sofy, wygodne fotele i duży stolik kawowy. Salon najczęściej pełni także funkcję pokoju gościnnego, a w przypadku małych wnętrz bywa i sypialnią, dlatego sofa powinna być rozkładana. Bez względu na to jakie model  wybierzemy, miejsce do wypoczynku powinno być wygodne i jednocześnie relaksujące.

Warto pamiętać, że stosując pewne zabiegi, można dokonać wizualnej korekty naszego salonu. Meble modułowe mogą niepotrzebnie ograniczać i tak niewielką przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj wydzielenie powierzchni pod zabudowę – ukryte za drzwiami przesuwnymi systemy przechowywania pomogą nam uporać się z organizacją ubrań, dodatków, ale także akcesoriów domowych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH