Oryginalne drzwi z ościeżnicą chowającą się w ścianie tutaj jednak same są mocno zaakcentowane wykończeniem skrzydła - antracytowym akrylem. Fot. PIU Design.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Oryginalne drzwi z ościeżnicą chowającą się w ścianie tutaj jednak same są mocno zaakcentowane wykończeniem skrzydła - antracytowym akrylem. Fot. PIU Design.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
01 kwi 2016 11:53

Nowoczesny salon: 5 pomysłów na drzwi

Drzwi wewnętrzne często określane są mianem aranżacyjnej kropki nad i. Choć ich zadaniem jest przede wszystkim dzielenie pomieszczeń, potrafią wpłynąć na wygląd całego salonu.

Choć współczesne wnętrza urządzane są najczęściej na otwartym planie, a łączenie pomieszczeń to już standard aranżacji wnętrz, drzwi wciąż pełnią w nich bardzo ważną rolę - zarówno praktyczną, jak i estetyczną. 

Producenci oferują drzwi w różnej stylistyce, również idealnej do nowoczesnych salonów. W dobie mody na minimalizm i geometrię na rynku jest wiele produktów, które idealnie będą pasowały do nowoczesnych salonów. Do wyboru mamy chociażby drzwi bezprzylgowe, w których skrzydło zlicowane jest z ościeżnicą, a nawet drzwi, których ościeżnica jest całkowicie niewidoczna. Takie modele zlewają się ze ścianą, mogąc tworzyć z nią niczym niezmąconą całość (niegdyś powiedzielibyśmy, że są to sekretne drzwi, bo wykończone w odpowiedni sposób stają się praktycznie niewidoczne). 

Możemy również się zdecydować na zgoła inne rozwiązanie: drzwi z dekoracyjnymi motywami geometrycznymi, jak np. poziome, prostokątne przeszklenia, aluminiowe aplikacje czy żłobienia, nie przyjmujące jednak postaci klasycznych płycin, a biegnące np. przez skrzydło drzwi w formie prostych, równoległych do siebie linii. 

W naszej galerii pokazujemy 5 modeli nowoczesnych drzwi - jak znalazł do nowoczesnego salonu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH