Część salonową organizuje przestronną sofa. Całość zaaranżowano w duecie bieli i czerni. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Część salonową organizuje przestronną sofa. Całość zaaranżowano w duecie bieli i czerni. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
18 lut 2016 10:25

Pokój z kuchnią i jadalnią. 20 pięknych wnętrz

Otwarta strefa dzienna to niezwykle modne rozwiązanie. Zobaczcie jak urządzić salon połączony z kuchnią i jadalnią.

Salon z kuchnią i jadalnią to coraz bardziej modne połączenie. Doskonale sprawdza się zarówno w małych, jak i całkiem sporych wnętrzach. Do tego zawsze pozwala na bezpośredni kontakt domowników - nawet podczas wykonywania codziennych prac kuchennych, a dodatkowe miejsce do wspólnych posiłków sprzyja bliskim relacjom na co dzień.

Salon otwarty na kuchnię i jadalnię to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. To bowiem przestrzeń miła i przyjazna w aranżacji. Pozbawiona sztucznie stworzonych barier strefa dzienna pozwala nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją urządzić. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Urządzając salon z kuchnią i jadalnią trzeba jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim zabudowa kuchenna nie powinna zdominować całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – musi stać się tłem dla salonowej aranżacji. Należy zatem pamiętać, by meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej – zarówno pod względem koloru, jak i formy. Urządzając tego typu przestrzeń powinno się głownie uważać, by nie przesadzić z fuzją różnorodnych elementów (w zasadzie do siebie nie pasujących) bądź po prostu unikać zbyt ekstrawaganckich kontrastów.

Należy zadbać o spójną koncepcję wystroju dla wszystkich stref użytkowych. Ważny jest zarówno dobór kolorystyki, jak i materiałów wykończeniowych. Trzeba też pamiętać o proporcjach między poszczególnymi strefami - jadalnia nie powinna być większa od salonu czy kuchni. Jeżeli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności aranżacyjnych, zaprośmy do współpracy architektów wnętrz. Te doświadczone w projektowaniu osoby na pewno pomogą stworzyć nam spójną stylistycznie, intrygującą, a przy tym funkcjonalną w pełni zintegrowaną przestrzeń dzienną.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH