Roleta rzymska z tkaniny z kolekcji Mirella - duet z zasłonami to idealny pomysł do dekoracji dużego pokoju dziennego. Fot. Dekoria.

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Roleta rzymska z tkaniny z kolekcji Mirella - duet z zasłonami to idealny pomysł do dekoracji dużego pokoju dziennego. Fot. Dekoria.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
06 kwi 2014 18:08

Rolety rzymskie: najciekawsze pomysły, o czym warto wiedzieć

Rolety rzymskie to efektowny sposób dekoracji okna. Świetnie się sprawdzą na małej i dużej przestrzeni, w duecie z zasłonami lub pojedynczo. Zobaczcie, jak prezentują się w różnych wnętrzach!

Rolety rzymskie to zasłony okienne podnoszone przy pomocy specjalnego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem lub sznurkiem. Szyte na wymiar z dowolnych tkanin, układają się w dekoracyjne falbany, które sprawiają, że okno jest pięknie przystrojone. Ich największą zaletą jest właśnie wygląd - możemy wybrać dosłownie każdą tkaninę, deseń, kolor, dopasować je do innych tkanin czy dekoracji w pokoju (np. poduszek, mebli tapicerowanych), skomponować w zestaw z zasłonami. 

W zależności od rodzaju i deseniu tkaniny oraz sposobu uszycia otrzymamy roletę do wnętrza nowoczesnego lub rustykalnego, minimalistycznego lub retro. Roleta rzymska ozdobi każde z nich! We wnętrzu nowoczesnym dobrze sprawdzą się rolety z białych lub szarych głądkich tkanin. Wnętrze w klasycznym stylu ozdobi roleta z kwiecistej tkaniny. Geometryczne wzory z lat 60. stworzą nam z kolei odpowiednią atmosferę we wnętrzu inspirowanym stylem vintage. Miłośnicy angielskich klimatów mogą wybrać tkaniny w róże lub "łączkę", a zwolennicy stylu glamour ozdobne rolety np. z posrebrzanych wzorzystych tkanin. Możliwości jest mnóstwo. Jednym, co nas ogranicza jest cena - koszt rolety wprost zależy od ceny wybranej tkaniny - te zagranicznych producentów i marek z pewnością będą sporym wydatkiem. Rolety z polskich tkanin to na pewno propozycja tańsza.

Przykładowy koszt uszycia i zakupu rolety rzymskiej: ok. 155 zł (160x160 cm, tkanina z kolekcji Modern) - wyliczenie ze sklepu Dekoria.pl.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH