Można tu spokojnie poczytać książkę, ale też swobodnie rozmawiać z osobami, przygotowującymi w kuchni obiad lub kolację. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Można tu spokojnie poczytać książkę, ale też swobodnie rozmawiać z osobami, przygotowującymi w kuchni obiad lub kolację. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
24 kwi 2016 10:41

Salon w bieli i szarościach. 20 pięknych zdjęć

Szary kolor wciąż króluje na salonach. Zobaczcie jak połączyć go z bielą.

Salon to najbardziej reprezentacyjna część naszego domu. Warto więc jego aranżacji poświęcić nieco więcej czasu. Dokładnie zaplanować wszystkie funkcje oraz dobrze przemyśleć dobór wyposażenia czy kolorystykę. I choć ta ostatnia wydaje się jedynie kwestią gustu, to przecież od odpowiedniego wyboru koloru ścian, podłóg, mebli czy dodatków zależeć będzie nasze dobre samopoczucie na co dzień. Jeżeli pragniemy podążać za wnętrzarską modą warto połączyć biel z szarościami.

Szary kolor jest niezwykle popularny w aranżacji przestrzeni salonu. Ta barwa o neutralnym charakterze doskonale bowiem sprawdza się zarówno jako kolor ścian i podłóg, jak i mebli. Nawiązując do modnej stylistyki loft i vintage, stanowi ona bardzo charakterystyczny element wystroju wnętrza. Szare okładziny ścienne często imitują stosowany od lat w architekturze beton. Dlatego sięgając po paletę szarości w aranżacji salonu mamy pewność, że nasze wnętrze nabierze charakteru.

Z kolei biel to kolor lekki, świeży i ponadczasowy. We wnętrzach kojarzy się ona z czystością. Znakomicie sprawdzi się ona zarówno jako motyw przewodni wystroju całej przestrzeni, ale też jako tło dla przeróżnych wariacji aranżacyjnych. Biały kolor jest niezwykle elegancki, wytworny, a przy tym bardzo subtelny. Doskonale prezentuje się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, a do tego zapewnia modny wygląd każdej przestrzeni. Dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń. Poza tym idealnie współgra z całą paletą barw. Biel połączona z szarościami stworzy subtelną aranżację, w której oba kolory zagrają pierwsze skrzypce.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH