Elegancką jadalnię urządzono między kuchnią a salonem. Drewniany stół uzupełniają białe krzesła. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Elegancką jadalnię urządzono między kuchnią a salonem. Drewniany stół uzupełniają białe krzesła. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
19 sty 2016 20:12

Salon z jadalnią. To będzie modne w 2016

Jadalnia w salonie to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Zobaczcie jak urządzić miejsce wspólnych posiłków we własnym M.

Urządzając nasz wymarzony salon najpierw musimy rozplanować wszystkie niezbędne funkcje. Zadbać o komfortowe miejsce do wypoczynku, wystarczającą przestrzeń do przechowywania, a często też dodatkowo jadalnię. Nie możemy przy tym zapominać o stronie estetycznej. W naszej na nowo urządzanej strefie dziennej musi być przecież ładnie, a poszczególne meble powinny nie tylko spełniać swoje podstawowe funkcje, ale po prostu do siebie pasować: tak by tworzyły spójną stylistycznie całość.

Dlatego wybierając meble do salonu należy dogłębnie przemyśleć, jakie funkcje ma spełniać, a co za tym idzie jakich brył będziemy potrzebować. Gdy chcemy, by nasz salon był jedynie miejscem przeznaczonym do wypoczynku, ograniczmy meble do minimum. W przypadku takiego rozwiązanie często wystarczy nam szafka RTV – uzupełniona niedużą komodą czy wiszącymi półkami. Jeżeli zaś chcemy, by nasz salon stał się także miejscem do przechowywania – postawmy na dodatkowe regały lub witryny. W tych pierwszych ustawimy ulubione książki, bądź też ukryjemy domowe sprzęty i akcesoria. Drugie posłużą nam do wyeksponowania rodzinnych pamiątek czy ulubionych bibelotów.

Często też salon staje się miejscem, gdzie decydujemy się na zaaranżowanie kącika jadalnianego. Jego wydzielenie w otwartej przestrzeni dziennej najczęściej łączy się z wyborem stołu oraz kompletu krzeseł. Ze względu na nieduży metraż, jakim zazwyczaj dysponujemy, warto wybrać modele rozkładane, które na co dzień zajmują niewiele miejsca, a po rozłożeniu zapewniają całkiem sporo miejsc dla biesiadników. Decydując się na jadalnię w salonie warto też postawić na efektowny kredens bądź bufet. To mebel, który pozwoli nam przechowywać serwis obiadowy oraz wszelkiego typu akcesoria – jak obrusy, sztućce czy szkło stołowe.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2016-02-03 16:17:26

    Myślę, że tutaj akurat do tego właśnie stylu świetnie pasowałyby płyty z betonu architektonicznego. To stosunkowo nowy trend w estetyce wnętrz i na mnie osobiście zrobił piorunujące wrażenie.

POLECAMY W SERWISACH