Dekory drewna zdominowały jadalnię, której lekkości i nowoczesności dodają designerskie białe lampy. Tego rodzaju efekt potęguje także eklektyczny zestaw krzeseł: przy tym samym stole znalazły się modele z  transparentnego tworzywa, jak i metalowej siatki. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Dekory drewna zdominowały jadalnię, której lekkości i nowoczesności dodają designerskie białe lampy. Tego rodzaju efekt potęguje także eklektyczny zestaw krzeseł: przy tym samym stole znalazły się modele z transparentnego tworzywa, jak i metalowej siatki. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
09 marz 2016 13:55

Salon z kuchnią. 20 inspirujących pomysłów

Salon połączony z kuchnią to więcej miejsca i wspólnie spędzanego czasu na co dzień. Zobaczcie jak go urządzić.

Otwarta strefa dzienna to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. To także przestrzeń miła w aranżacji dla architektów i projektantów wnętrz. Pozbawiona sztucznie stworzonych barier strefa dzienna pozwala nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego wnętrza, ale też funkcjonalnie i estetycznie ją urządzić.

Urządzając pokój z kuchnią trzeba jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim zabudowa kuchenna nie powinna zdominować całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – musi stać się tłem dla salonowej aranżacji. Należy zatem pamiętać, by meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej - zarówno pod względem koloru, stylu, jak i użytych materiałów oraz ich faktur.

Należy zadbać też o spójną koncepcję wystroju dla wszystkich stref użytkowych. Trzeba też pamiętać o proporcjach między poszczególnymi strefami - kuchnia nie powinna być większa od salonu. Jeżeli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności aranżacyjnych, zaprośmy do współpracy architektów wnętrz. Te doświadczone w projektowaniu osoby na pewno pomogą stworzyć nam spójną stylistycznie, intrygującą, a przy tym funkcjonalną w pełni zintegrowaną przestrzeń dzienną.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH