Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Drewniane ramy okazałych okien i drzwi tarasowych ciekawie urozmaicają ściany. Korespondują także z kolorem stolika kawowego i komodą. Projekt: Adam Bronikowski. Fot. Bartosz Jarosz.

Drewniane ramy okazałych okien i drzwi tarasowych ciekawie urozmaicają ściany. Korespondują także z kolorem stolika kawowego i komodą. Projekt: Adam Bronikowski. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 08 sty 2015 11:08 (aktualizacja: 11 sty 2015 09:14)

Sposób na jasny salon: duże przeszklenia

Duże przeszklenia są gwarancją optymalnego doświetlenia domu. Ponadto wzbogacają pomieszczenie pięknym widokiem zza okna, dzięki czemu wnętrze zyskuje niepowtarzalny wygląd a my - dobry nastrój i samopoczucie.

Moda na duże przeszklenia od lat zdobywa rzesze zwolenników. Jasne, otwarte przestrzenie stały się obowiązującym trendem we współczesnej architekturze domów jednorodzinnych, a nawet budynków wielorodzinnych. Dlatego też im większe połacie szyb ma nasz budynek, tym lepiej.

Okazałe okna i drzwi tarasowe w salonie to nie tylko moda, ale i bardzo praktyczne rozwiązanie. Powiększają optycznie wnętrze, dodają mu cennej przestrzeni, a także otwierają na to, co jest na zewnątrz. Krajobraz za oknem łączący się z wnętrzem powiększa je i wprowadza do domu niepowtarzalny klimat.

Okna i drzwi o dużych rozmiarach prezentują się imponująco niezależnie od tego, czy pomieszczenie jest urządzone nowocześnie, czy w stylu klasycznym. Okazałe przeszklenia tworzą swego rodzaju korytarz dla naturalnej energii słonecznej oraz zapewniaj optymalne doświetlenie pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, by zaopatrzyć je w rolety, żaluzje czy zasłony. Ochronią nas przed nadmiarem promieni słonecznych - uciążliwych szczególnie latem - oraz (nierzadko) wścibskim wzrokiem sąsiadów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA