Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Długi i wąski przedpokój urządzony został w salonowej konwencji - dominuje tu eleganckie drewno połączone z bielą i połyskliwą czernią. Projekt Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Długi i wąski przedpokój urządzony został w salonowej konwencji - dominuje tu eleganckie drewno połączone z bielą i połyskliwą czernią. Projekt Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 09 sty 2015 15:17 (aktualizacja: 26 sty 2015 08:37)

Wąski przedpokój. Tak urządzisz go z projektantem

Wąski przedpokój to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Zobaczcie jak poradzili sobie z nim projektanci wnętrz.

Długi i wąski przedpokój to zmora większości mieszkań w blokach. Jednakże każdą przestrzeń da się urządzić z głową. Najlepiej więc wykorzystać atuty tego typu pomieszczeń i z wad uczynić zalety.

Najprościej jest wykorzystać jedną z wolnych ścian na wysoką zabudowę. Ciągnąca się na całej długości przedpokoju szafa to naprawdę dużo miejsca na przechowywanie. Śmiało pomieści większość zimowej garderoby, pokaźną kolekcję obuwia czy też posłuży jako schowek na rzeczy rzadziej używane. Można także zorganizować tu miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania czy żelazko.

Jest też kilka pomysłowych trików pozwalających na optyczne powiększenie urządzanej przez nas przestrzeni. Pierwszym z nich będzie jasna kolorystyka ścian. Biel, beże czy jasne szarości to kolory nie tylko modne, ale i doskonale odbijające światło. Dzięki temu ich użycie gwarantuje wizualną optymalizację aranżowanej przestrzeni.

Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na połysk bądź lustrzane powierzchnie – efekt przerośnie nasze oczekiwania. Stąd wysoka błyszcząca tapeta, wysoka zabudowa lakierowana na wysoki połysk czy eleganckie lustra w dobrze zaprojektowanym przedpokoju to podstawa aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA