• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 sty 2009 12:36

Czas zapalić światło!

Warto podjąć grę ze światłem. Jednak zanim to zrobimy, warto wcześniej zatroszczyć się o oświetlenie odpowiednie do klimatu i charakteru naszych wnętrz. Dobrać lampy tak, aby podkreślały styl mebli, wydobywały piękno przedmiotów dekoracyjnych, stwarzały nastrój do: odpoczynku.

Lampę Blum (proj. Marcello Furlan) tworzy ogrom szklanych kielichów układających się w formę kwiatu. Źródła światła, umieszczone w każdym z kwiatowych kielichów, stwarzają subtelne, dekoracyjne oświetlenie. Dostępna w dwóch rodzajach wykończenia: transparentnym oraz chromowanym. Cena: w zależności od rozmiaru i koloru – od ok. 14.500 zł do ok. 26.100 zł.

Axo Light lampa
fot. Axo Light

Geometryczna, oszczędna w formie lampa wisząca Carmen, doskonale zaistnieje w nowoczesnych wnętrzach. Jej klosz został wykonany z przydymionego, transparentnego tworzywa methacrylate, nadającego formie lekkości. Lampa dostępna jest w kolorach: przydymiony (na zdjęciu), pomarańczowy, czerwony. Wymiary: średnica 40 cm, wysokość 26 cm. Cena: ok. 1.690 zł.

Modiss lampa
fot. Modiss

Świecący kontur stołu... to nic innego, jak nowe, nietypowe oświetlenie. W stole umieszczono 24 LEDY, które nie tylko podświetlają blat mebla, ale też stwarzają doskonały klimat w całym salonie, np. przy kolacji z przyjaciółmi. Za pomocą LEDÓW w wybranym kolorze (biały, ciepły biały, zielony, niebieski, żółty, czerwony), możemy wyeksponować “strategiczne” punkty mieszkania. Cena: od ok. 95 zł/1.

Spotline lampa
fot. Spotline

Lampka Arlecchino Panettoni dodaje wnętrzu teatralnego przepychu. Światło, które wydobywa się z niej, niczym błazen „żartuje” kolorowymi refleksami na ścianie. Cena: ok. 900 zł.

Murano Design lampa
fot. Murano Design

W roli dodatkowego, dekoracyjnego oświetlenia doskonale sprawdzi się szklany, wyściełany metalową siatką kinkiet Dot. Za pomocą małych lampek możemy wykreować nastrojowy klimat, a kierując ich światło na wybrany obiekt – wyeksponować atuty naszego wnętrza. Wymiary: max. długość 40 cm. Cena: ok. 199 zł.

Ramko lampa
fot. Ramko

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH