Halogeny to znakomita propozycja oświetlenia do kolorowych aranżacji. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Halogeny to znakomita propozycja oświetlenia do kolorowych aranżacji. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
04 lis 2014 14:30

Halogeny w salonie: pomysły architektów

Zastanawiacie się jakie oświetlenie wybrać do nowoczesnego pokoju dziennego? Wybierzcie halogeny i zobaczcie jaki pięknie się prezentują.

Żarówki halogenowe to idealne rozwiązanie do nowoczesnych, a także industrialnych wnętrz. Zwłaszcza, że można nimi wyczarować różne efekty świetlne. W zależności od ukształtowania zwierciadła krąg światła może mieć większą lub mniejszą średnicę. Odbłyśnik natomiast nadaje oświetleniu barwę. Przy pomocy takich żarówek-oczek łatwo wyeksponować różne elementy pomieszczenia. Bardzo modne jest oświetlanie pomieszczenia z wykorzystaniem dużej liczby drobnych żarówek.

Rozwiązaniem wartym uwagi jest halogenowy system linkowy. Składa się on z trzech elementów: linek metalowych, żarówek halogenowych z odbłyśnikami oraz transformatora. System ten wygląda dobrze praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jednak wygodniejszy w zastosowaniu jest szynowy system halogenowy. Można go umieścić w każdym miejscu sufitu lub ściany lub częściowo oddalić od podłoża. Tym sposobem całkowicie rozjaśnimy pomieszczenie albo podkreślimy światłem wyłącznie jego fragmenty. Reflektorki w systemie szynowym można z łatwością przesuwać po szynie w dowolne miejsce.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH