Lampa dla dzieci Buxy, Fot. Kafti Design.

Zobacz galerię [24 zdjęć]

Lampa dla dzieci Buxy, Fot. Kafti Design.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
21 lut 2014 05:19

Kafti Design. Zobacz projekty utalentowanych sióstr

Kafti Design to duet sióstr - Moniki Brauntsch i Soni Słaboń. Od 2007 roku projektują oświetlenie i akcesoria wystroju wnętrz, proste w formie, a jednocześnie pomysłowe.

Kafti Design tworzą siostry, Monika Brauntsch i Sonia Słaboń. Zajmują się projektowaniem oświetlenia i akcesoriów wystroju wnętrz. Pomysł na stworzenie grupy projektowej tkwił w siostrach od zawsze. W dzieciństwie przeczytały armeńską baśń o cudownym ptaku Kafti, który potrafił ożywić wnętrze pałacu. Od tamtej pory Kafti był dla nich symbolem idei czy formy, które nadają kształt całości.

Inspiracja ta, podobnie jak ich pasja do tworzenia, zaowocowały powstaniem firmy o tej właśnie nazwie. Obiekty Kafti to oryginalny koncept, prosta forma, wyszukany detal. Ich lampy to proste, lekkie, przemyślane produkty do samodzielnego składania, urzekające formą i kolorem. Zostały one dostrzeżone przez jury konkursów Śląska Rzecz 2007 oraz Prodeco 2008, w których nominacje otrzymał abażur Alien oraz Śląska Rzecz 2008, gdzie nominowana została kolekcja SOLID.

  • O Kafti Design

    Monika Brauntsch, Sonia Słaboń

    Kafti Design to firma zajmującą się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą przedmiotów użytku codziennego. Nasze produkty cechują się ciekawym wzornictwem, oryginalnością oraz funkcjonalnością. Zależy nam na tym, aby były one przystępne cenowo, a jednocześnie spełniały kryteria wizualne, odzwierciedlające trendy panujące we współczesnym designie. Głównym założeniem Kafti Design jest działanie w sposób odpowiedzialny wobec otoczenia. Tworząc nasze produkty współpracujemy z lokalnymi przedsiębiorstwami, zakładami rzemieślniczymi i polskimi wytwórcami. W ten sposób chcemy przyczyniać się do wzrostu lokalnej przedsiębiorczości i promowania polskich produktów. Staramy się także działać w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego, dlatego do produkcji wybieramy materiały przetwarzalne i ekologiczne oraz naturalne. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH