Fot. Moooi.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Fot. Moooi.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
24 sty 2014 05:49

Koń, jaki jest, każdy widzi...

Ale to Moooi zobaczyło go, można powiedzieć, na nowo. I to dla tej marki szwedzka pracownia Front stworzyła lampę, obok której nie sposób przejść obojętnie. Zobaczcie, dlaczego!

Horse Lamp to ten rodzaj designu, który się pokocha od pierwszego wrażenia lub równie szybko znienawidzi. Po prostu. Bez stanów pośrednich. I choć wydawałoby się, że to projekt zbyt śmiały jak na nasze konserwatywne społeczeństwo, również i u nas znajduje swoich miłośników.

Wyjątkowy..., nie z tej ziemi..., określenia można by pewnie mnożyć. Moooi dodaje, że jest również praktyczny - świeci ciepłym, miłym dla oka światłem, a wytrzymała forma z tworzywa sztucznego bardzo łatwo daje się pielęgnować.

Jeśli marzycie, aby dwuipółmetrowy koń oświetlił Wasz salon, jeśli lubicie design, który nie idzie na kompromisy i przedmioty użytku codziennego, które mają aspiracje aby stać się Sztuką przez duże S, ta lampa jest dla Was!

W skrócie
Nazwa: Horse Lamp
Projektant: Front Design (Szwecja)
Producent: Moooi
Rok powstania: 2006
Materiał: poliester, klosz z mieszanki PVC i bawełny
Wymiary: wys. 240 cm, dł. 230 cm, śr. klosza 50 cm
Kolor: czarny
Waga: 65 kg
Cena: ok. 17 tys. zł (Deco24)

  • O projektantkach

    Szwedzką grupę projektową Front tworzą Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken i Anna Lindgren. Ich nowoczesne, bezkompromisowe i pełne humoru projekty podbiły serca miłośników designu na całym świecie. W swojej pracy lubią eksperymentować z materiałami i formą, nie boją się odważnych rozwiązań. Tworzyły dla takich marek jak Moooi, Kartell, Moroso, Porro, a nawet IKEA. W kolekcji Animal Thing stworzonej dla Moooi obok lampy-konia znalazł się także stolik kawowy w kształcie świni i lampa biurkowa w kształcie królika.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH