Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Powieszenie lamp w różnych kolorach może być ciekawym pomysłem na ożywienie nowoczesnego, czarno-białego pomieszczenia. Fot. Louis Poulsen.

Powieszenie lamp w różnych kolorach może być ciekawym pomysłem na ożywienie nowoczesnego, czarno-białego pomieszczenia. Fot. Louis Poulsen.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 22 gru 2014 08:47 (aktualizacja: 23 gru 2014 08:43)

Lampy stworzone do nowoczesnych wnętrz

Oświetlenie od dawna pełni już nie tylko funkcję praktyczną, ale też dekoracyjną. Dzisiaj prezentujemy efektowne lampy, stworzone specjalnie do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Najnowsza kolekcja oświetlenia marki Louis Poulsen powstała z okazji 120 urodziny Poula Henningsena, założyciela znanej marki. Czołowym modelem kolekcji jest lampa wisząca 3½-3, której wygląd opiera się na oryginalnych rysunkach Poula Henningsena z końca 1920 oraz początku 1930 roku.

Lampa wykonana jest z metalu pomalowanego na zielono, żółto, czerwono i biało. Jasne spody kloszy podkreślają przestrzenny wygląd projektów, jak również odbijają światło. Zapewnia funkcjonalne, dekoracyjne światło, jak również nadają wnętrzu impuls do tworzenia ciekawych aranżacji.

Chociaż projekt ma ponad 80 lat, znakomicie pasuje do nowoczesnych, a nawet minimalistycznych wnętrz, także w stylu loft. Jest ciekawym uzupełnieniem klasycznych i rustykalnych aranżacji. Kolekcja dostępna jest w sprzedaży od października 2014 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA