Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jasna lampa wisząca, przypominająca formą pierścień emituje ciepłe światło, w którym znakomicie prezentuje się elegancki kamień na podłodze. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.

Jasna lampa wisząca, przypominająca formą pierścień emituje ciepłe światło, w którym znakomicie prezentuje się elegancki kamień na podłodze. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 04 gru 2014 11:54 (aktualizacja: 07 gru 2014 12:09)

Nowoczesny salon: tak można go oświetlić

Dobrze dobrana lampa gwarantuje optymalne oświetlenie salonu, ale też wpływa na jego styl i charakter. Dlatego też prezentujemy pomysły polskich projektantów na nowoczesne oświetlenie sufitowe.

Planując wystrój salonu coraz więcej uwagi poświęcamy oświetleniu. I nic w tym dziwnego bo ten element wyposażenia jest kropką nad i całej aranżacji. Szczególnie, że współczesne wnętrza w większości przypadków urządzane są w stylu nowoczesnym. Cechuje je oszczędność formy, a wszelkie dekoracje i zbędne elementy wyposażenia ograniczone są do minimum. Na takim tle oświetlenie staje się więc bardziej widoczne, a także pełni rolę mniej lub bardziej efektownej dekoracji. Często jedynej.

W nowoczesnych salonach uwagę zwracają już nie rozłożyste fotele i kanapy, a właśnie lampy. Dopełniają wystrój wnętrza, czasem wręcz go budują. Bogato zdobione modele pełnia natomiast rolę biżuterii. Lampa zdobiona kryształkami Swarovskiego czy przypominająca kryształową kulę może stanowić najmocniejszy, a zarazem bardzo gustowny detal w minimalistyczny salonie. Zobaczcie sami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA