• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
24 sty 2014 05:49

Oświetlenie biurka warunkiem komfortowej pracy

Do efektywnej pracy przy biurku, oprócz wygodnego krzesła, konieczne jest właściwe oświetlenie. Takie, które będzie korzystne dla wzroku oraz samopoczucia, jak również wyglądu naszego gabinetu.

Najzdrowsze jest oczywiście światło naturalne, dlatego dobrze jest ustawić biurko przy oknie. Jednak jesienią i zimą, gdy zmrok zapada wcześnie, powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie naszego gabinetu.

Najlepiej aby światło nie męczyło naszych oczu, ale też nie działało usypiająco. Zrezygnujmy więc raczej ze światła o barwie jaskrawej i rażącej, jak również o bardzo ciepłej i przytłumionej. Najlepiej, gdy sztuczne światło żarówek łudząco przypomina dzienne. W tej roli sprawdzą się więc żarówki halogenowe – są trwałe i dają względnie białe światło. 

Nowość 2014 od Kare Design. Fot. Le Pukka.
Nowość 2014 od Kare Design. Fot. Le Pukka.

Lampki biurkowe to najpopularniejszy rodzaj oświetlenia towarzyszącego pracy. Są wygodne, poręczne i koncentrują pasmo światła w miejscu, w którym jest ono w danej chwili najbardziej potrzebne, czyli np. na klawiaturze komputera czy kartce papieru. Możemy wybrać model, który jest lekki i przenośny, dzięki czemu będziemy mogli go przestawiać i dostosowywać do doraźnych potrzeb. 

Lampa Aga Table Fot. Custom Form.
Lampa Aga Table Fot. Custom Form.

Pamiętajmy, że bardzo istotne jest też ustawienie lampki. Jeśli jesteśmy praworęczni musi ona stać po lewej stronie, a odwrotnie, gdy piszemy lewą ręką. Przy odpowiednim ustawieniu nasza dłoń nie zasłoni światła.

Fot. Lampy Sigma.
Fot. Lampy Sigma.

Lampki biurkowe są nie tylko przedmiotami „pierwszej potrzeby” w gabinecie. Dodatkowo mogą stać się elegancką wizytówką wnętrza. Dlatego warto poszukać szykownej lampy o prostej formie czy ciekawym wzornictwie. 

Lampa Wood marki Zuiver. Fot. Czerwona Maszyna.
Lampa Wood marki Zuiver. Fot. Czerwona Maszyna.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH