Oświetlenie w salonie. Projekt: Katarzyna Walawska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Oświetlenie w salonie. Projekt: Katarzyna Walawska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 marz 2018 12:02

Oświetlenie w salonie - 12 modnych projektów

Przytulne i klimatyczne wnętrze to marzenie wielu z nas. Ten przyjemny efekt możemy osiągnąć dzięki odpowiednio dobranym dodatkom, a także magii oświetlenia.

Odpowiednie oświetlenie może odmienić każde wnętrze. Trafny dobór lamp pozwoli z łatwością przemienić ciemne i ciasne pomieszczenie w przytulną, jasną przestrzeń i odwrotnie! Wybierając lampy do przestronnego wnętrza, możemy nadać mu dokładnie taki klimat, na jakim nam zależy, sprawiając, że stanie się nastrojowe i klimatyczne.

Decydując się na konkretne modele oświetlenia powinniśmy wziąć pod uwagę cechy charakterystyczne pomieszczenia – jego powierzchnię, liczbę okien oraz funkcję, jaką pełnić ma dane wnętrze. Oświetlenie punktowe, czyli np. lampy podłogowe, stołowe i wiszące o pełnych abażurach to niezawodny sposób na ocieplenie wnętrza i nadanie mu wyjątkowego klimatu. Z kolei lampy wiszące o ażurowych, przepuszczających światło abażurach i kloszach to idealna metoda na maksymalne doświetlenie pomieszczenia. To, które z nich wybierzesz będzie miało duży wpływ na funkcjonalność danego wnętrza.

Miłośnikom stylu industrialnego do gustu przypadnie lampa wisząca z drucianym, przepuszczającym światło stelażem w kolorze miedzi. W mocno doświetlonych przestrzeniach możemy pozwolić sobie na lampy dające mniej światła, czyli takie o pełnych, nieprzepuszczających wiele światła abażurach. Klimatyczny nastrój we wnętrzu pozwoli też zbudować lampa podłogowa.

Źródło: Black Red White

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH