Odkrytą cegłę możemy zostawić w jej naturalnym kolorze lub pomalować na biało. Uzyskamy w ten sposób niezwykle czyste w formie, przestronne wnętrze. Projekt: Monika Włodarczyk, Jarosław Jończyk. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Odkrytą cegłę możemy zostawić w jej naturalnym kolorze lub pomalować na biało. Uzyskamy w ten sposób niezwykle czyste w formie, przestronne wnętrze. Projekt: Monika Włodarczyk, Jarosław Jończyk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
28 marz 2017 09:25

10 pomysłów na ścianę z cegły

Ściany wykończone cegłą sprawdzą się w tradycyjnym, jak również w nowoczesnym, loftowym wnętrzu. Możemy w ten sposób udekorować całą ścianę lub tylko wybrany fragment.

Do tego typu dekoracji możemy zastosować surową odkrytą cegłę, materiał porozbiórkowy ze starych budowli lub gotowe płytki imitujące cegłę.

Surowe ściany, widoczne elementy konstrukcyjne budynku oraz stare drewniane posadzki – jeszcze kilkanaście lat temu nikt w Polsce nie przypuszczał, że taki wystrój stanie się synonimem luksusu, wielce pożądanym przez nabywców niestandardowych lokali.

W stylu loft

Moda na lofty przyszła do nas kilkanaście lat temu ze Stanów Zjednoczonych. W naszym kraju, po latach transformacji, styl ten nie ma już jednak nic wspólnego z pierwotnym wizerunkiem tanich lokali o niskim standardzie wykończenia. Mieszkania w loftach postrzegane są raczej jako komfortowe wnętrza dla niezwykle wymagającego klienta, który poprzez niecodzienną aranżację chce wyrazić swoją osobowość i zamiłowanie do designu.

Minimalizm w każdym calu

Stęsknieni za przemysłową architekturą chętnie sięgamy do industrialnych inspiracji i decydujemy się na pokazanie we wnętrzach surowych elementów, będących równocześnie częścią konstrukcyjną budynków. Do łask wróciły betonowe ściany, koniecznie ukazujące rysunek szalunku, drewniane stropy czy cegły na ścianach.

O ile w starych, pofabrycznych budynkach często wystarczy jedynie odkryć budulec schowany pod warstwą tynku, o tyle w nowym budownictwie trzeba radzić sobie w inny sposób, np. stosując cegły pochodzące z rozbiórki lub gotowe produkty oferowane przez producentów w postaci płytek lub pełnej cegły.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH