Fototapeta imitująca cegłę z oferty marki Livingstyle. Fot. Livingstyle.pl.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Fototapeta imitująca cegłę z oferty marki Livingstyle. Fot. Livingstyle.pl.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
04 maj 2015 12:02

12 pomysłów na ścianę w salonie

Jak udekorować ścianę w salonie, by nie tylko prezentowała się efektownie, ale też dyskretnie wtapiała się w aranżację. Zobaczcie 12 modnych pomysłów.

Farba

To najprostszy ze sposób dekoracji naszych ścian. Nie znaczy jednak, że musi on być nudny. Wystarczy tylko sięgnąć po modne kolory i odpowiednio je ze sobą zestawić, np. na zasadzie kontrastu.

Tynk strukturalny

Jest jednym z najbardziej eleganckich i uniwersalnych rodzajów tynku ozdobnego. Możemy stosować go na niemal każdej powierzchni, otrzymując oryginalną fakturę ścian. Tego rodzaju tynki możemy też z łatwością wykonać samodzielnie, co pozwala na wygenerowanie oszczędności w domowym budżecie.

Tapeta

Podobnie, jak farba należy do tradycyjnych sposobów dekoracji ścian w tzw. pomieszczeniach suchych. I choć wielu z nas kojarzy się ona z wystrojem rodem z epoki PRLu, to oferowane przez producentów motywy zdobnicze daleko odbiegają od tego typu wzorów.

Fototapeta

W zasadzie niewiele różni się od tapety. To co ją wyróżnia to motyw zdobniczy będący, jak sama nazwa wskazuje zdjęciem. Ale jakim zdjęciem. Najnowsze technologie fotografii i wydruku sprawiają, że fototapeta staje się jedną z najbardziej efektownych dekoracji ścian. Doskonale imitując także inne formy jej dekoracji - jak  kamień, cegłę czy drewno.

Fototapeta z efektem głębi-

Jest szczególnym rodzajem fototapet dedykowanych do małych pomieszczeń. Dzięki motywowi ze zdjęciem 3D optycznie powiększa ona przestrzeń, sprawiając że nasz salon nabiera głębi.

Plakat 

Jest doskonałą alternatywą dla fototapety. Różni go od niej bowiem jedynie rozmiar oraz fakt, że nie zawieszamy go na stałe. Jego największym atutem jest zatem możliwość szybkiej i "bezinwazyjnej" wymiany na nowy.

Kamień

To ostatnio bardzo modny materiał stosowany do dekoracji ścian w salonie. Doskonale wpisuje się on bowiem w ekotrend, który faworyzuje naturalne materiały w aranżacji wnętrz. Poza tym podkreśla reprezentacyjny charakter salonu.

Cegła

Podobnie jak kamień cieszy się coraz większą popularnością jako ozdobnik ścian w naszej strefie dziennej. I choć ciągle modne są cegły w naturalnym czerwonym kolorze, to coraz częściej decydujemy się na opcje w bieli oraz czerni.

Beton architektoniczny

Należy również do niezwykle modny materiałów dedykowanych do wykończenia ścian. Podkreśli on chłodny, loftowy charakter aranżacji, ale też doskonale sprawdzi się w duecie z ciepłym drewnem. Zawsze jednak stanie się mocnym tłem dla wystroju wnętrza.

Panele 3D

Także pomogą zbudować unikatowy nastrój w salonie. W zależności od wzoru jaki wybierzemy, a także koloru na jaki zdecydujemy się je pomalować panele dekoracyjne wpiszą się w stylistykę każdego wnętrza.

Płytki ceramiczne

Choć kojarzą się głownie z kuchni i łazienki, szturmem podbijają też przestrzeń salonu. Te ze wzorem imitującym drewno lub kamień z powodzeniem zastępują naturalne materiały. Są przy tym o wiele łatwiejsze w pielęgnacji.

Mozaika

Choć z pozoru mało różni się od płytek ceramicznych, to jednak jeden z najbardziej luksusowy materiałów na dekorację ścian w salonie. Warty jest jednak swojej ceny, gdyż wyłożona mozaiką dekoracyjna ściana na każdym zrobi ogromne wrażenie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Olga, 2015-05-22 08:09:05

    To ostatnio bardzo modny materiał stosowany do dekoracji ścian w salonie. Doskonale wpisuje się on bowiem w ekotrend, który faworyzuje naturalne materiały w aranżacji wnętrz.Dokładnie.

POLECAMY W SERWISACH