Proj. wnętrza Iza Szewc, Fabryka Nastroju. Intensywny czerwony kolor pojawia się jako fronty w nowoczesnym regale oraz - w kontraście do białych szafek - jako część kuchni.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Proj. wnętrza Iza Szewc, Fabryka Nastroju. Intensywny czerwony kolor pojawia się jako fronty w nowoczesnym regale oraz - w kontraście do białych szafek - jako część kuchni.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
14 lut 2014 05:23

14 pomysłów na pokój dzienny z czerwienią. Na 14 lutego i nie tylko!

Mówi się, że to kolor miłości. Ale z czerwonym warto się zaprzyjaźnić nie tylko w czasie Walentynek. Przedstawiamy 14 pokojów dziennych, które są najlepszym dowodem, że czasem warto zaryzykować i postawić na czerwień.

Kolor czerwony z pewnością nie jest jedną z najczęściej wybieranych barw do wnętrz. Wielka szkoda! Rzadko który kolor ma tak silne oddziaływanie na psychikę człowieka, jak właśnie czerwony. Odpowiednio wykorzystany, stanie się naszym sprzymierzeńcem w walce o dobrą energię i pozytywny nastrój. kto wie, może również o udany związek?

Kolor optymistów i smakoszy

Zgodnie z zasadami psychologii kolorów czerwień pobudza do życia, dodaje energii i wprawia w dobry humor. Oddziałuje nie tylko na psychikę, ale także na nasza fizyczność - podnosi ciśnienie krwi, a przede wszystkim pobudza apetyt. Świetnie więc sprawdzi się nie tylko w pokoju dziennym, ale także w jadalni czy kuchni. Choć zapewne nie pomoże tym, którzy akurat są na diecie, wszyscy pozostali zjedzą w czerwonej kuchni z większym smakiem!

Ponieważ kojarzy się ze świętami i z uroczystościami, wpływa na nas dodatkowo w ten sposób, że aktywizuje psychologiczną potrzebę dawania i obdarowywania prezentami.

Psychologowie odkryli też, że to kolor, który najbardziej ze wszystkich barw pobudza męskie zmysły: kobiety odziane w czerwień były postrzegane w badaniach jako zdecydowanie bardziej atrakcyjne od tych samych pań ubranych w inne kolory. Warto o tym pamiętać szykując się na randkę? Nawet jeśli nie, to ciekawostka, która z pewnością pomoże wytłumaczyć popularność czerwonych samochodów, czerwonego dywanu, a może nawet czerwonego wina?

Uważać, żeby nie przesadzić

Choć zalet czerwieni jest wiele, jak z każdym intensywnym kolorem, należy z nim postępować roztropnie. W nadmiarze wywołuje agresję i zmęczenie. W duecie z inną mocną barwą sprawi, że wnętrze stanie się krzykliwe, a my z trudem będziemy tu odpoczywać.

Zestawiajmy więc czerwień ze stonowanymi kolorami, bielami, beżami czy szarościami. Pięknie wydobędzie naturalny rysunek, kolor i fakturę drewna. Świetnie podkreśli też czerń - w połączeniu z czarno-białymi grafikami, tkaninami czy wzorami. Dobrze wydobędzie urodę industrialnyc aranżacji - to dobry towarzysz betonu, cegieł, surowych tynków, skandynawskiej prostoty i minimalistycznych kompozycji. 

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Arnold, 2014-02-14 12:56:52

  brawa dla wszystkich odważnych, wrogów beży i beżyków, których serca tętnią prawdziwą krwią! kolor to je ono!
 • Arnold, 2014-02-14 12:55:56

  brawa dla wszystkich odważnych, wrogów beży i beżyków, których serca tętnią prawdziwą krwią! kolor to je ono!
 • gość, 2014-02-14 10:34:24

  walentynkowo :)

POLECAMY W SERWISACH