Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wbrew pozorom aby otrzymać taki efekt, nie musimy zatrudniać zdolnego malarza. Wystarczy fototapeta Asian Sunset z kolekcji Akwarelove. 262 zł (200x140 cm), Fototapeta4you.pl.

Wbrew pozorom aby otrzymać taki efekt, nie musimy zatrudniać zdolnego malarza. Wystarczy fototapeta Asian Sunset z kolekcji Akwarelove.  262 zł (200x140 cm), Fototapeta4you.pl.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 03 sty 2014 20:58 (aktualizacja: 20 sty 2014 23:03)

15 najlepszych pomysłów na ścianę w salonie

Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy natury, zwolennicy industrialnych klimatów i wielbiciele klasyki. Polecamy 15 najciekawszych pomysłów na ściany w pokoju dziennym.

Pokój dzienny to najważniejsze miejsce w każdym domu – serce życia rodzinnego, przestrzeń, w której spędzamy czas razem, przyjmujemy gości, wypoczywamy, rozmawiamy, czasem również pracujemy. Przestrzeń dla nas, ale także najbardziej reprezentacyjna część domu – nic więc dziwnego, że do jego aranżacji nieodmiennie przywiązujemy wielką wagę. I słusznie! W pokoju dziennym po prostu musimy czuć się dobrze!

Jak sprawić, by w pokoju nie wiało nudą?

Zaczynając od tego, co najbardziej oczywiste – czyli od ścian. Mamy mnóstwo sposobów, które sprawią, że salonowe ściany przestaną być nudne, a co więcej, możemy je wykończyć w taki sposób, że będą najlepszą wizytówką… nas samych.

Pokażemy dzięki nim własne zainteresowania, upodobania, charakter i osobowość. Spotka się to z pewnością z uznaniem gości, ale przede wszystkim sprawi, że w domu poczujemy się jak u siebie. Niby oczywiste, ale ciągle zbyt wielu z nas mieszka w bezosobowych przestrzeniach prosto z meblowych katalogów. Jak tego uniknąć? Może warto przyjrzeć się wybranym przez redakcję Dobrzemieszkaj.pl ściennym trikom?

Dodaj ścianie koloru!

Najprostszym sposobem ożywienia ściany w salonie jest dodanie jej koloru. Trudno przecenić jego rolę – dzięki barwnym metamorfozom możemy nie tylko powiększyć optycznie wnętrze, ale także dodać mu charakteru, ożywić lub wręcz przeciwnie – wyciszyć i uspokoić. Warto korzystać z magii kolorów! Zwłaszcza, że producenci farb oferują sporo różnych efektów specjalnych, które pozwolą na uzyskanie dodatkowych efektów dekoracyjnych.

Tapeta - mistrz nastroju

Kolejnym prostym, niedrogim, a przy tym wyjątkowo efektowym sposobem na ścianę w salonie są tapety i fototapety. W naszym przeglądzie ściennych trików prezentujemy kilka najciekawszych – fototapety z efektem trójwymiarowej głębi, wzory imitujące strukturę starej cegły czy tradycyjnych portugalskich płytek elewacyjnych. Przeskalowane elementy zaczerpnięte wprost z natury lub klasyczne ponadczasowe tapety, które rewelacyjnie ocieplą wnętrze.

Miłośnikom bardziej skomplikowanych rozwiązań polecamy przepiękną mozaikę ścienną, naturalny kamień, korek ścienny, a nawet drewno, które ponownie wraca do łask. Jednym z najmodniejszych ostatnio pomysłów są z pewnością trójwymiarowe panele dekoracyjne – idealnie sprawdzą się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, w których wyczarują prawdziwą loftową magię.

WASZE KOMENTARZE (8) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA