W przestronnym salonie dominuje jasna kolorystyka. Minimalistyczną aranżację podkreślają betonowe dekoracje na ścianie za kanapą. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W przestronnym salonie dominuje jasna kolorystyka. Minimalistyczną aranżację podkreślają betonowe dekoracje na ścianie za kanapą. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
06 lis 2015 15:18

15 najlepszych pomysłów projektantów na ścianę w salonie

Ściana w salonie może stać się najbardziej dekoracyjnym elementem. Jak to zrobić? Zobaczcie najlepsze pomysły projektantów wnętrz.

Pokój dzienny to najważniejsze miejsce w każdym domu. To tu spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, wypoczywamy, rozmawiamy, po prostu mieszkamy. Ważne jest więc by tę reprezentacyjną część domu zaaranżować tak, aby nie tyle zrobić wrażenie na gościach, ale przede wszystkim czuć się tu dobrze.

Jak to zrobić? Zacznijmy od ścian. To ich wygląd zdeterminuje charakter całej aranżacji. Sposobów na dekorację ścian w salonie jest naprawdę wiele. Od farb i tapet poczynając, poprzez cegłę, kamień czy drewno, na dekoracyjnych panelach, zdobnych mozaikach bądź innych wymyślnych rozwiązań. Ich wybór zależy głownie od zasobności naszego portfela oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć.

W klasycznych wnętrzach doskonale sprawdzi się kamień – naturalny czy w postaci eleganckich płytek doda salonowi elegancji i szyku. Łączą go zaś z nowoczesnym umeblowaniem stworzymy przestrzeń o bardziej neutralnym charakterze. Z kolei we wnętrzach o stylistyce loft czy vintage najlepiej zaprezentuje się cegła bądź w wersji bardziej ortodoksyjnej beton architektoniczny.

Tym jednak, którym rozwiązania te wydają się zbyt ekscentryczne lub po prostu za drogie z pomocą przyjdą fototapety naśladujące te trendowe rozwiązania. Motyw z natury, rysunek drewna czy po prostu imitacja cegły bądź kamienia to najmodniejsze w tym sezonie pomysły na dekorację ściany w salonie.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • syl, 2015-11-11 10:52:59

    nie podoba mi się ten kominek bardzo sztucznie wygląda, wolę klasykę, dab na podłodze, czerwona cegła na ścianie lub piaskowiec i kominek prawdziwy. Sama namawiam na coś takiego męża, bo may deski dębowe polożone i bardzo chciałabym mieć też kominek, mam nadzieję, że uda się. Ktoś wie jaki to mógłby być koszt ?
  • irnus, 2015-11-11 09:32:06

    a co z kamieniem dekoraycjnym? moim zdaniem to bardzo ciekawe i trwałe rozwiązanie zwlaszcza gdy uzyjemy jakiegos odwaznego i nowoczesnego kamienia np labirynt lub luna bruk-bet

POLECAMY W SERWISACH