Elegancki salon urządzono w czarno białej kolorystyce. Wyłożona czarnym łupkiem ściana za kanapą to świadome nawiązanie do historii miejsca, w którym obecnie zlokalizowane jest mieszkanie - terenu byłej kopalni. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Elegancki salon urządzono w czarno białej kolorystyce. Wyłożona czarnym łupkiem ściana za kanapą to świadome nawiązanie do historii miejsca, w którym obecnie zlokalizowane jest mieszkanie - terenu byłej kopalni. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
09 sie 2015 12:42

15 pomysłów na ścianę w salonie

Ściana w salonie może stać się piękną dekoracją całej strefy dziennej. Zobaczcie 15 pomysłów z polskich domów.

Ścianę w salonie można udekorować na wiele ciekawych sposobów. Należą do nich te, które stosowane są powszechnie - tak jak malowanie farbą, tapetowanie, jak i te zupełnie oryginalne - jak wykładanie ścian skórzaną tapicerką czy lustrami bądź mozaiką. Wszystkie jednak mogą uczynić nasz salon niepowtarzalnym.

Najprostszym sposobem na dekorację ścian w salonie jest ich pomalowanie. To najprostszy (i najtańszy) ze sposób dekoracji naszych ścian. Cieszy się też niezwykłym powodzeniem, bowiem ilość dostępnych na rynku kolorów daje możliwość stworzenia niepowtarzalnej aranżacji. Można też sięgnąć po modne kolory i odpowiednio je ze sobą zestawić, np. na zasadzie kontrastu. Podobnie jest z tapetą oraz fototapetą. To, obok farby, jeden z najpopularniejszych sposobów na dekorację ścian w tzw. pomieszczeniach suchych. Mnogość dostępnych na rynku wzorów oraz wysoka jakość wykonania gwarantują estetyczne i oryginalne udekorowanie ścian na lata.

Innym, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem, sposobem na dekorację ścian w salonie jest wyłożenie ich naturalnymi materiałami. Kamień, drewno, cegła i beton to doskonałe materiały dekoracyjne, pozwalając stworzyć modną aranżację całej strefy dziennej. Okładziny kamienne to rozwiązanie, które zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników pięknych wnętrz. Z kolei naturalne drewno w postaci boazerii czy bali nawiązujących do pierwotnych związków drewna z drzewem, stanowi nie tylko oryginalną dekorację wnętrza, ale też podkreśla naturalny związek łączący człowieka z jego otoczeniem.

Jeżeli zaś szukamy rozwiązań, które nie będą wymagały całkowitego remontu naszego domu czy mieszkania, warto sięgnąć po optycznie powiększające przestrzeń lustra, atrakcyjne wizualnie mozaiki czy po prostu obrazy. Sztuka bowiem nigdy nie wychodzi z mody i zawsze jest w dobrym tonie.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Alana, 2015-09-03 13:00:56

    Trzeba przyznać, że ten trend elementów betonu w mieszkaniu robi wrażenie i całkiem niezłą karierę ponieważ to wysoko zaawansowana technologia produkcji betonu, która zapewnia najwyższe standardy produkcji i jakości płyt betonowych.
  • Kikimora, 2015-08-11 11:43:17

    Bardzo mi się podoba! Zwłaszcza ta ściana. A drugą, zrobiłabym w betonie architektonicznym i byłoby po prostu idealnie!

POLECAMY W SERWISACH