W przestronnym salonie ścianę z telewizorem wyłożono czerwoną cegłą. O jej ważkości dodatkowo przesądza fabryczne oświetlenie zamontowane na całej linii sufitu. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W przestronnym salonie ścianę z telewizorem wyłożono czerwoną cegłą. O jej ważkości dodatkowo przesądza fabryczne oświetlenie zamontowane na całej linii sufitu. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
08 kwi 2015 15:40

15 pomysłów na ścianę z telewizorem

Myślicie o tym by zawiesić swój telewizor na ścianie? Zobaczcie jak ciekawie go wyeksponować.

Coraz częściej decydujemy się na to, by zawiesić nasz telewizor na ścianie. To rozwiązanie jest bowiem nie tylko estetyczne, ale też praktyczne. Pozwala ulokować odbiornik telewizyjny w dowolnym miejscu w salonie, a co najważniejsze na optymalnej względem siedzisk zestawu wypoczynkowego wysokości. Jest to bardzo istotne dla zachowania komfortu podczas oglądania ulubionych filmów czy programów oraz dla naszego zdrowia.

Ze względów estetycznych równie ważne, co zawieszenie telewizora na odpowiedniej wysokości, jest wybranie miejsca, w którym ma wisieć. I choć wydaje się to dość proste, niekoniecznie do takich należy. Nawet zawieszenie telewizora na białej, pustej ścianie wymaga usytuowania go względem kanap, na których będziemy go oglądać.

Kluczem do sukcesu będzie wpasowanie odbiornika telewizyjnego w stylistykę naszego wnętrza. W nowoczesnych salonach możemy śmiało zawiesić telewizor na ścianie, przy której nie ustawiamy żadnych mebli. Warto jednak wtedy udekorować samą ścianę – cegła, kamień czy  lub po prostu intensywnym kolor farby przyjdą tu z pomocą.

W pokojach dziennych o tradycyjnej stylistyce najlepiej zawiesić telewizor nad stylową szafką RTV, komodą czy nawet biokominkiem. Ich ciekawa forma odciągnie wzrok od nowoczesnego kształtu telewizora.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Malina, 2016-08-17 21:28:12

    A gdzie można kupić takie lapy ??
  • Ekspert Sztukaterii WMB, 2015-04-16 12:09:55

    Na ścianę za telewizorem można również użyć elementów sztukaterii - paneli dekoracyjnych 3D. Nie tylko urozmaicą i nadadzą ścianie uroku, ale również stanowią dodatkowo dobrą izolację oraz wygłuszenie ściany. Malując je w ulubionych kolorach sprawimy, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego, niebanalnego stylu i indywidualnego charakteru.

POLECAMY W SERWISACH