Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja szarych płytek marki Aparici doskonale sprawdzi się w nowoczesnym salonie. Fot. Aparici.

Kolekcja szarych płytek marki Aparici doskonale sprawdzi się w nowoczesnym salonie. Fot. Aparici.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 02 marz 2015 12:22 (aktualizacja: 06 marz 2015 09:29)

20 pomysłów na podłogę w salonie - modne propozycje dla każdego

Podłoga uważana jest za najważniejszy element wyposażenia, gdyż z założenia ma służyć wiele lat. Jaki materiał wybrać, aby zachwycała urodą i cieszyła trwałością? Zobaczcie nasze propozycje.

Wybór idealnej podłogi spośród szerokiej oferty dostępnej na rynku z początku może wydawać się trudny. Aby właściwie spełniała ona swoje zadnie, powinna być nie tylko atrakcyjna wizualnie. Powinniśmy zwracać uwagę także na jej cechy użytkowe, takie jak odporność na zarysowania, jakość wykonania czy łatwość montażu. W toku użytkowania zaś równie ważna jest jej eksploatacja oraz łatwość utrzymania w czystości.

Podłoga to inwestycja na wiele lat, dlatego warto najpierw zrobić projekt i zapoznać się z ofertą producentów. Niesłabnącą popularnością ciągle cieszy się parkiet z naturalnego surowca, eksponujący piękny rysunek słojów drewna. Łatwość montażu oraz komfort użytkowania paneli sprawiają, że znajdują one zastosowanie praktycznie w każdym wnętrzu.

Elegancki wygląd wnętrza zapewnią płytki z kamienia naturalnego, przytulny klimat natomiast miękka wykładzina podłogowa. Dlatego wybór ewentualnego materiału podłogowego powinniśmy skonfrontować z naszymi oczekiwaniami, zamierzonym efektem wizualnym wnętrza, a także z możliwościami finansowymi. 

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA