Ciemne i jasne szarości o zróżnicowanych strukturach pozwolą wykreować bardzo nowoczesne, a przy tym niezwykle eleganckie wnętrze. Fot. Magnat.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Ciemne i jasne szarości o zróżnicowanych strukturach pozwolą wykreować bardzo nowoczesne, a przy tym niezwykle eleganckie wnętrze. Fot. Magnat.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 lis 2014 16:42

20 pomysłów na ściany w salonie. Modne szarości, błękity i turkusy

Neutralne szarości, chłodne błękity oraz głębokie turkusy to kolory roku 2014. Zobaczcie jak prezentują się w salonie.

Szarości oraz odcienie niebieskiego to niewątpliwie kolory tego roku. Są bezpieczne, spokojne, ale i wyrafinowane. Warto więc zaprosić je do własnego salonu. Tym bardziej, że zagwarantują one modny wygląd naszemu wnętrzu, a nam samym miłą atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

Neutralne szarości

Szary to kolor równie uniwersalny, jak biel czy czerń. Nie ma jednak tak kategorycznego charakteru jak wyżej wymieniony barw. Dzięki temu wtopi się z każde otoczenie, stając się subtelnym tłem dla dowolnie wybranej aranżacji. Jednakże szary nie jest pozbawiony wyrazu. Sam w sobie jest także idealnym kolorem na motyw przewodni wystroju naszego salonu. Więcej – dzięki ogromnej palecie jej odcienie można doskonale bawić się całą gamą szarości w jego aranżacji. Kontrastując jasno szare ściany z ciemnoszarymi meblami czy też eksponując jedną ze ścian w intensywniejszym odcieniu szarości na pewno uzyskamy efekt przekraczający nasze najśmielsze oczekiwania.

Chłodne błękity

Z kolei błękity to barwy z palety chłodny. W jasnych, świetlistych odcieniach nierozłącznie kojarzą się z zimową aurą, ale te w głębokich turkusach przywodzą na myśl upalne wakacji nad morzem. Warto te proste konotacje wykorzystać w aranżacji salonu. Wybierzmy jasne odcienie niebieskiego, gdy chcemy uzyskać efekt spokoju, równowagi, stabilizacji. Gdy jednak marzymy o wyrazistym, zindywidualizowanym wnętrzu, postawmy na turkusy. Zestawiane z intensywnymi kolorami wprowadzą do każdego salonu odrobinę wakacyjnego szaleństwa.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH