Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Płytki ceramiczne z kolekcji Monti do złudzenia przypominają prawdziwe płyty cementowe. Pięknie prezentują się na podłodze w towarzystwie cegły na ścianie. Fot. Cersanit.

Płytki ceramiczne z kolekcji Monti do złudzenia przypominają prawdziwe płyty cementowe. Pięknie prezentują się na podłodze w towarzystwie cegły na ścianie. Fot. Cersanit.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 28 kwi 2016 09:10

5 pomysłów na beton w salonie

Niegdyś postrzegany jako brzydki, dziś jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych we wnętrzach. Beton - bo o nim mowa - świetnie wygląda również w salonie.

Beton - jako materiał wykończeniowy i architektoniczny - przeżywa obecnie renesans. Przez lata patrzyliśmy na niego jak na brzydką konieczność, element pośredni, a na wnętrza w betonie jak na pomieszczenia niewykończone. Dziś jednak to się zmienia. 

Beton, podobnie jak cegła, staje się materiałem, po który chętnie sięgają inwestorzy, dostrzegając jego potencjał. Beton w salonie wspaniale prezentuje się na ścianach i podłogach, nadając pomieszczeniom nieco loftowy klimat. Co więcej, dzięki swojej kolorystyce beton wpisuje się w modę na szary kolor i pozwala urządzić nam tak modny ostatnimi czasy szary salon.

Chcąc urządzić beton w stylu loft możemy sięgnąć po płyty z betonu architektonicznego lub jego imitacje. Na rynku są bowiem masy, farby i tynki z efektem betonu, które do złudzenia przypominają jego fakturę. Produkty o aparycji betonu proponują również producenci płytek ceramicznych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA