Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zolpan/Tokato

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 17 gru 2008 11:46 (aktualizacja: 30 gru 2013 19:41)

Aby ściana była piękniejsza

Salony to najbardziej reprezentacyjne miejsca w domach. Klasyczna, gładka ściana to już nie jedyna dostępna opcja zdobienia ścian pokoju dziennego. Dużą popularnością cieszą się wykończenia o nierównej fakturze.

Krok I - wybór koloru

Wybór koloru zależy od gustu inwestora. Można wybierać pomiędzy intensywnymi ciemnymi barwami nadającymi się do wnętrz nowoczesnych po jasne odcienie przygotowane do wnętrz rustykalnych i śródziemnomorskich.
 
Krok II - wybór faktury
 
 
Produkty do dekoracji ścian można nabywać w postaci gotowej masy lub jako rozwiązania systemowe, które nakłada się warstwami. Strukturę tynku przygotowuję się za pomocą takich narzędzi jak packa, czy szpachla. Prace przebiegają w kilku etapach: w zależności od sposobu wykonania najczęściej obejmują one: nakładanie warstwy właściwego tynku, następnie zwilża się ją wodą, na której tworzy się wybrany wzór.
Zolpan/Tokato
fot. Zolpan/Tokato
Krok III - przygotowanie ściany
 
Usunięcie niepotrzebnych naleciałości takich jak łuszcząca się stara farba czy oczyszczenie z brudu to najprostszy sposób, aby faktura długo cieszyła oko. Poza tym podłoże powinno być suche i nie zawierać śladowych ilości wody. Kolejny warunek prawidłowej aplikacji to równa powierzchnia ściany, dlatego warto usunąć niepotrzebne zgrubienia.
 
Krok IV - wykończenie tynku
 
Ostatni etap to wykonanie wybranej faktury oraz zabezpieczenie jej przed uszkodzeniami. W zależności od rodzaju tynku i jej faktury pokrywa się (o ile to konieczne) preparatami impregnującymi i zabezpieczającymi oferowanymi z tynkiem.
Fox
fot. Fox
Fox
fot. Fox

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA