Płyty z betonu architektonicznego to doskonała propozycja dla miłośników nowoczesnego, industrialnego stylu. Fot. Elkamino Dom

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Płyty z betonu architektonicznego to doskonała propozycja dla miłośników nowoczesnego, industrialnego stylu. Fot. Elkamino Dom
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elkamino Dom
26 marz 2018 11:04

Aranżacja wnętrza - zobacz ciekawe pomysły na ściany i podłogi

Jaki materiał wybrać do dekoracji ścian, a jaki zastosować na podłogi? Sprawdźcie kilka sprawdzonych propozycji, które nadadzą wnętrzu indywidualny klimat.

Wybór materiałów, które możemy zastosować na ściany w naszych domach i mieszkaniach jest ogromny. Podobnie zresztą sytuacja wygląda jeśli chodzi o podłogi. W tak różnorodnym asortymencie dostępnym na rynku bardzo trudno się zgubić. Warto więc sprawdzić producenta, który ma w swojej ofercie zarówno materiały na podłogi, jak i na ściany. A idąc jeszcze szerzej - zaproponuje nam coś na taras, schody czy parapet. Tak szeroki wybór produktów dostępny jest właśnie w naszej ofercie. 

Płytki: Stara Cegła Biała

Stara Cegła Biała to stylowe, ręcznie produkowane płytki o oryginalnym XIX-wiecznym wzorze i charakterystycznej fakturze, z naturalnymi rysami i wyżłobieniami. We wnętrzach zapewni ponadczasowy klimat dawnych wieków, a jednocześnie bardzo nowoczesny sposób aranżacji. Widok pobielonej ceglanej ściany przywołuje sielski obraz wiejskiego zadbanego domu.

Płytki o wymiarach tzw. lico dłuższe ok. 6,5 cm x 27 cm, lico krótkie ok. 6,5 cm x 13,5 cm. Grubość płytek ok. 1,5 cm. Waga 1 m2 ok. 20 kg. Ilość cegiełek na m2 - 50 sztuk przy założeniu 1 cm.

Płyta: Dekoracyjna Beton Architektoniczny

Ciekawym pomysłem aranżację wnętrza lub też elewacji na zewnątrz domu jest stosowanie betonu architektonicznego. Przestrzeń urządzona w nowoczesnym, industrialnym stylu to propozycja, która cieszy się zainteresowaniem ludzi poszukujących oryginalnych rozwiązań.

Płyty z betonu architektonicznego produkujemy w kilku rozmiarach. Mała grubość od 1,5 cm do 2,5 cm i niewielka waga płyt daje stosunkowo łatwą możliwość uzyskania efektu „fabrycznej” ściany zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku w formie elewacji. Powierzchnia może być gładka lub bardziej surowa, porowata.

Płyty standardowo produkujemy w kolorze szaro-betonowym . Istnieje możliwość wykonania płyt w praktycznie każdym kolorze. Płyty można mocować kotwiąc je do ścian. Istnieje też możliwość klejenia, każda z naszych płyt jest dodatkowo wyposażona w wąsy montażowe.

Dostępne rozmiary płyt:

Prostokątne: 90x75 cm grubość 2,5 cm, powierzchnia 0,67 m2, waga ok. 27 kg
60x120 cm grubość 2,5 cm, powierzchnia 0,72 m2 waga ok. 35 kg
100x50 cm grubość 2 cm, powierzchnia 0,5 m2, waga 17 kg
86,5x70 cm grubość 2 cm, powierzchnia 0,6 m2, waga 22 kg
75x60 cm grubość 1,5 cm, powierzchnia 0,45 m2, waga ok. 14 kg
Kwadratowe: 60x60 cm grubość 1,5 cm, powierzchnia 0,36 m2, waga ok. 10 kg
Krzyżakowe: 70x70 cm grubość 1,5 cm, powierzchnia 0,43 m2, waga ok. 12 kg

Płytki: Stara Cegła Kafel

Stara Cegła Kafel przeznaczona do wykładania przede wszystkim podłóg i tarasów. Pozwala uzyskać powierzchnię w stylu starej cegły nawet w mieszkaniach, gdzie ze względu na poziom wylewek i konieczność licowania z podłogami wykonanymi z innych materiałów w sąsiednich pokojach, nie można zastosować grubszych płytek.

Wymiary płytek: szer. 13,5 cm, długość ok. 27 cm, grubość ok. 1,5 cm. Zużycie na 1 m2 przy uwzględnieniu ok. 1,5 cm fugi wynosi 23,5 szt. Waga ok. 22 kg.

Więcej na www.elkaminodom.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH