Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Proj. wnętrza Iza Szewc, Fabryka Nastroju.

Proj. wnętrza Iza Szewc, Fabryka Nastroju.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 11 marz 2014 05:57 (aktualizacja: 12 marz 2014 07:50)

Cegła na ścianie. 30 najciekawszych aranżacji wnętrz

Ściany lub ich fragmenty z naturalnej czerwonej cegły to coraz popularniejszy sposób na aranżację pokoju dziennego. Zobaczcie naszą galerię najładniejszych propozycji, w jaki sposób ich użyć.

Ceglana ściana to pomysł, który sprawdzi się - co oczywiste - w aranżacjach inspirowanych loftem, wnętrzami pofabrycznymi, idealny do industrialnego wystroju. Doda surowości i awangardowego klimatu. Wbrew pozorom jednak naturalny kolor cegieł potrafi też wnętrze docieplić - ważne aby decydując się na taką ścianę pamiętac, że to "ciężki" element wystroju, i dosłownie, i w przenośni, bo w malych wnętrzach może sprawić, że zabraknie nam wizualnego wrażenia przestronności.

Cała ściana znacznie lepiej sprawdzi się w dużych wnętrzach, w malych postawmy na ceglane akcenty. Zestawiajmy ją z bielą, naturalnym drewnem, szarościami, a uzyskamy efekt wnętrza w modnym skandynawskim stylu. I koniecznie dbajmy aby wnętrze z ceglana ścianą nie było zagracone - nadmiar mebli i bibelotów zepsuje cały efekt, a cegła wyda się zbyt ciężka.

WASZE KOMENTARZE (7) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA