O bogactwie wnętrza przesądzają nagromadzone bibeloty oraz kwiatowe desenie i subtelnie wprowadzone bordowe detale, przywodzące na myśl angielski szyk i elegancję. Atmosferę ciepła współtworzy nieco rustykalny kominek i odkryta struktura
ściany. Projekt: Edyta Mężyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

O bogactwie wnętrza przesądzają nagromadzone bibeloty oraz kwiatowe desenie i subtelnie wprowadzone bordowe detale, przywodzące na myśl angielski szyk i elegancję. Atmosferę ciepła współtworzy nieco rustykalny kominek i odkryta struktura ściany. Projekt: Edyta Mężyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
23 kwi 2015 12:38

Cegła w salonie. Najlepsze pomysły projektantów

Cegła, jako dekoracja ściany w salonie sprawdza się nie od dziś. Wiedzą o tym projektanci wnętrz, którzy z chęcią wykorzystują ten materiał w swoich realizacjach.

Cegła na ścianie to sprawdzony przepis na aranżację niepowtarzalnego wnętrza. Szeroka gama dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że idealnie wtapia się w każdą stylistykę. A to za sprawą szerokiej gamy dostępnych produktów. Oczywiście największym uznaniem cieszą się cegły w kolorze czerwieni oraz żółci. Coraz częściej ich miejsce zajmuje jednak cegła w modnej bieli.

Cegła doskonale sprawdza się jako ozdoba jednej ściany. I nie musi to być wcale główna ściana salonu, na której montujemy telewizor czy kominek. Doskonale odnajdzie się też na mniej ważkich ściankach pomieszczenia, często łączących się z przedpokojem. Może wtedy służyć jako tło dla całej aranżacji, nie odwracając przy tym uwagi od jej innych elementów.

Cegła dostępna jest jako pełnowymiarowa kostka lub w postaci cienkich płytek. Charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych, a także uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej wybierane są cegły ręcznie formowane wykonane z naturalnych surowców. Są one niezwykle efektowne i tworzą niepowtarzalne efekty wizualne. Muszą jednak pochodzić z jednej partii – inaczej bowiem mogą zbytnio różnić się od siebie wybarwieniem.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Olga, 2015-05-22 08:16:43

    Cegła na ścianie to sprawdzony przepis na aranżację niepowtarzalnego wnętrza, ale jednak dość kosztowny. Lepiej zdecydować się na kamień dekoracyjny.

POLECAMY W SERWISACH