Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ciepły, przygaszony odcień żółtego to kolor uosabiający złota jesień. W parze z głębokim turkusem stworzy niezwykle modny duet. Fot. Dulux.

Ciepły, przygaszony odcień żółtego to kolor uosabiający złota jesień. W parze z głębokim turkusem stworzy niezwykle modny duet. Fot. Dulux.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 14 paź 2014 10:37 (aktualizacja: 16 paź 2014 08:32)

Ciepły i przytulny salon. Modne farby w kolorach jesieni

Zielony, żółty oraz pomarańczowy to kolory tej jesieni. Wzbogacają je złociste brązy i ciepłe, przygaszone czerwienie.

Jesień to ostatnia chwila, by zdecydować się na szybki remont tuż przed zimą. Tym bardziej, że zachwyca ona bogatą gamą barw i kolorów. Stonowane zielenie, mieniące się słońcem żółcienie i złociste pomarańcze to niewątpliwie kolory tej jesieni. Warto więc zaprosić je własnego salonu. Nie tylko bowiem wprowadzą one do wnętrza niepowtarzalną aurę tej najbarwniejszej z pór roku, ale też stworzą ciepłą i przytulną atmosferę, która zostanie z nami na długie, zimowe wieczory.

Słoneczne żółcienie to kolory mieniących się złotem liści, dojrzałych gruszek i dojrzewających w ogrodzie słoneczników. Do wnętrza wniosą dużą dawkę optymizmu, a przy tym zbudują spokojny, radosny klimat. Doskonale skomponują się z intensywnymi turkusami czy wrzosowymi fioletami, ale w gruncie rzeczy nie potrzebują towarzystwa. Same w sobie stworzą ciepłą, przytulną aurę.

Stonowane zielenie to kolor dojrzewających jabłek, soczystych winogron i smakowitych oliwek. Do wnętrza wniosą spokój, budując łagodny nastrój. Doskonale skomponują się z ciepłymi barwami, taki jak brąz, ale najlepiej czują się we własnym towarzystwie. Są gwarancją wyciszenia, wewnętrznej równowagi oraz emocjonalnej stabilizacji.

Złociste pomarańcze to kolor opadających z drzew liści, słodkich dyni oraz soczystych pomarańczy. Gwarantują olbrzymią dawkę energii na każdy dzień, a przy tym pobudzają apetyt. W samotności mogą przytłaczać, dlatego najlepiej łączyć je z innymi, bardziej stonowanymi kolorami. Idealnie skomponują się z jasnymi brązami, beżami, a nawet szarościami.

 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA