Beton architektoniczny jest uniwersalny, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, bardzo modny i piękny w swej surowości. To materiał, który odmieni każdą ścianę i podłogę. Na zdjęciu: płyta Slim 80x80 cm, Modern Line.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Beton architektoniczny jest uniwersalny, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, bardzo modny i piękny w swej surowości. To materiał, który odmieni każdą ścianę i podłogę. Na zdjęciu: płyta Slim 80x80 cm, Modern Line.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Modern Line
27 kwi 2017 12:34

Co na podłogę i ścianę w salonie? Zobacz nowoczesne rozwiązania aranżacyjne

Jest uniwersalny, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne, bardzo modny i piękny w swej surowości. Beton architektoniczny to materiał, który odmieni każdą ścianę i podłogę.

Wszędzie dobrze i wszędzie najlepiej

Betonowe płyty mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla paneli, parkietów i płytek ceramicznych wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania okładziny wyróżniającej się szarym pięknem. Doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz pomieszczeń (tarasy i balkony). Można nimi zabudować całą płaszczyznę podłogi lub ściany, zestawiać z innymi materiałami (drewno, cegła) lub po prostu wykorzystać jako detal dekoracyjny (np. tworzenie wzorów, mozaik).

Ze względu na swoją monochromatyczną kolorystykę oscylującą wokół odcieni bieli i szarości betonowe płyty świetnie współgrają z różnymi materiałami, takimi jak: drewno, metal, szkło, skóra czy tworzywa sztuczne. Będą się doskonale prezentować w każdym wnętrzu naszego domu – dzięki nim salony zyskają awangardowy akcent. Betonowe podłogi mogą stać się neutralnym tłem dla wyposażenia salonu albo odegrać w pomieszczeniu główną – dekoracyjną rolę.

Uniwersalna szara eminencja zachwytu

Panuje powszechna opinia, że beton architektoniczny to materiał zarezerwowany dla stylu nowoczesnego. I niewątpliwie - w tego typu przestrzeniach odnajduje się on najlepiej. Betonowym podłogom i ścianom nie można jednak odmówić sporej dozy uniwersalności i ekspansji. Z powodzeniem zagarniają one coraz to nowe style i od jakiegoś czasu odnajdują się także we wnętrzach utrzymanych w duchu wydawałoby się bardzo odległym nowoczesnemu betonowi. Jak przekonują niektóre projekty, umiejętnie zastosowane betonowe posadzki mogą stanowić piękne przełamanie stylów np. prowansalskiego lub tradycyjnego (tworzą w tych aranżacjach naprawdę ciekawe – kontrastowe zestawienia nowoczesności i klasyki).

Płaszczyzna z betonowych płyt ma również jedną niepodważalną zaletę: pasuje do wnętrz zarówno ciepłych, jak i zimnych. W salonie, kuchni czy łazience może stanowić jednolite tło dla aranżacji lub być po prostu elementem dekoracyjnym, nadającym pomieszczeniu charakter. Okładzina z płyt w różnych odcieniach bieli i szarości stanowi nietypową kontrastową bazę dla wnętrz o bogatym lub eleganckim wystroju. Na tak jednorodnym tle świetnie prezentują się elementy dekoracyjne i wyposażenie w różnorodnych stylach, kolorach i fakturach. Betonowe płyty umożliwiają również zagospodarowanie płaszczyzny w sposób kreatywny – tworzenie z nich wzorów to nietypowa alternatywa dla kafelkowych mozaik na ścianach lub podłogach.

Wciąż trendy

Beton jest materiałem, który idealnie nadaje się dla wszystkich chcących podążać za trendami zacierania granicy pomiędzy salonem i tarasem. Odporny na warunki atmosferyczne sprawdzi się jako okładzina we wnętrzach i na zewnątrz pomieszczeń. To dzięki niemu ściany i posadzki mogą stać się spoiwem unifikującym, pozwalającym na wzajemne przenikanie się przestrzeni salonu i tarasu. Betonowe płyty dają też możliwość wprowadzenia do wnętrz, ogrodów i na tarasy modnych efektów patynowej „rdzy” bez użycia stali kortenowskiej!

Beton betonowi nie równy

Beton jest materiałem bardzo popularnym, coraz częściej występuje również we wnętrzach na podłogach i ścianach w postaciach go imitujących lub do niego podobnych. Używając tego typu materiałów w naszym mieszkaniu powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, o jaki tak naprawdę efekt nam chodzi? Czy chcemy postawić na surowe piękno, moc i szczególne właściwości prawdziwego betonu architektonicznego, czy może wybrać jego odpowiedniki, które, choćby nie wiadomo jak bardzo były udane, ciągle pozostają jednak imitacją?

Więcej o betonie architektonicznym na: www.modernline.info.pl

Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk. Sp. z o. o.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH