Dąb Kategatt. Fot. Vox

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Dąb Kategatt. Fot. Vox
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
25 paź 2017 15:21

Drewniane podłogi - piękna kolekcja w klimacie Północy

Drewniana podłoga to marzenie wielu urządzających i remontujących wnętrza. Kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, szlachetnością i naturalnością.

Jednak wraz z marzeniami pojawiają się obawy o jej praktyczność i wytrzymałość. Dąb Kategatt od marki VOX udowadnia, że naturalne drewno i funkcjonalność mogą iść w parze.

Podłoga to jeden z tych elementów wnętrza, który determinuje jego styl i charakter, a w dodatku pozostaje w nim na długie lata. Naturalne drewno zdecydowanie nadaje pomieszczeniom przytulności, klasy i niepowtarzalnego charakteru. Bo słój drewna jest jak ludzkie linie papilarne – unikalny i wyjątkowy. Ale oprócz licznych walorów estetycznych, drewniana podłoga może budzić szereg wątpliwości i obaw, dotyczących jej pielęgnacji, konserwacji, odporności i trwałości. Lita deska dębowa Kategatt z kolekcji Skandinavien od marki VOX to doskonały mariaż estetyki i funkcjonalności. Dzięki niej nie musimy bać się drewna. Jego szlachetny urok może zagościć w naszych wnętrzach i służyć nam przez lata – nie tracąc, lecz z biegiem czasu nawet zyskując na swojej urodzie.

Rzemieślnicza precyzja

Wytrzymałość i jakość podłogi Kategatt tkwi w jej materiale oraz procesie produkcji. Ta lita deska dębowa o jednolamelowej konstrukcji swój finalny wygląd zyskuje dzięki pracy wykwalifikowanych stolarzy. Najpierw jest ona szlifowana, a następnie olejowana – co podkreśla właściwości drewna: jego rysunek, usłojenie, barwę i przede wszystkim zabezpiecza przed codziennym użytkowaniem. Grubość deski Kategatt wynosi 16 mm, z czego aż 7 mm stanowi wierzchnia warstwa użytkowa. Oznacza to, że w przypadku powierzchniowych zarysowań lub uszkodzeń podłoga Kategatt może być kilkukrotnie odnawiana – cyklinowana i olejowana.

 W zgodzie z naturą

Dąb Kategatt to jedna z linii podłóg Skandinavien, które zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym oddają klimat Północy. Zgodnie ze skandynawską stylistyką tworzą przytulną atmosferą we wnętrzu, charakteryzują się prostym, ale funkcjonalnym designem i przede wszystkim pozostają w zgodzie z naturą. Podłoga Kategatt w 100% została wykonana z naturalnych materiałów, dzięki czemu jest przyjazna nie tylko użytkownikom, ale również środowisku. Podłoga drewniana Kategatt we wnętrzu tworzy naturalny regulator poziomu wilgotności, nie przyciąga kurzu i jest idealna dla alergików. Jest to również produkt, który stanowi bardzo dobry izolator ciepła. Ponadto wybierając podłogę drewnianą, dokonujemy proekologicznego wyboru – to materiał w pełni podatny recyklingowi – stwierdza Piotr Szczęśniak, ekspert marki VOX w zakresie drzwi i podłóg.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH