• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 paź 2011 12:42

Dwa pokolenia pod dachem

Nasz ekspert radzi jak zaaranżować dom dla rodziny dwupokoleniowej

Od dłuższego czasu odkładamy remont domu, bo mamy ogromny kłopot od czego zacząć. Dla dorosłej córki chcemy utworzyć osobne mieszkanie, tak by mogła prowadzić własne gospodarstwo domowe. Wymyśliliśmy, że obecną łazienkę i gabinet podzielimy ścianami mniej więcej w połowie, tak by od naszej strony (rodziców) powstały dwie łazienki: gościnna (to nasze wielkie marzenie) i codzienna (obie z drzwiami, które istnieją obecnie). Po drugiej stronie łazienka i aneks kuchenny dla córki. Sypialnia córki pozostałaby bez zmian, natomiast zostałoby przebite nowe wejście, a stare usunięte. Mamy wątpliwości, czy na tak małej powierzchni zmieścimy aż tyle... Ściany można przestawiać, bo wszystkie są działowe. Nie zależy nam na przestronnych łazienkach. Nie lubimy kąpać się wwannie, wystarczą kabiny prysznicowe. Toaleta gościnna może być mikroskopijna (chcemy, żeby była trochę szalona, najlepiej ze szklaną mozaiką w kolorze pomarańczowym). Podobają się nam ściany działowe z przeszkleniami. Jola i Marek M.@ (dział architekt radzi magazynu "Świat Łazienek i Kuchni" 4-2011) ' title=

Zdaniem eksperta
' title=
Wydzielenie trzech łazienek, kuchni oraz sypialni na tak niewielkiej powierzchni może się początkowo wydawać niewykonalne. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Kilka drobnych zmian w układzie ścianek działowych, dodanie przeszkleń wpuszczających światło dzienne oraz właściwie dobrana kolorystyka pozwolą odpowiednio uporządkować tą przestrzeń.
arch. Małgorzata Brewczyńska

Wariant 1 ' title= W pierwszym rozwiązaniu w miejscu dawnej łazienki i gabinetu zmieściła się spora łazienka dla rodziców oraz wygodna łazienka i kącik kuchenny dla córki. W wydzielonej dla córki części domu po lewej stronie znajduje się łazienka z umywalką, WC i dużą kabiną prysznicową. Spore okno, gdzie pierwotne był gabinet, doświetla kącik kuchenny. Dalej przechodzi się do pokoju, w którym udało się wygospodarować miejsce na kącik sypialniany oraz strefę relaksu z sofą i TV. Jednolita grafitowa podłoga od samego wejścia scala strefę komunikacyjną córki. Szarość w połączeniu z turkusem to modne i ciekawe zestawienie. W łazience proponuję szklane drzwi, przez które doświetlona zostanie nie tylko toaleta córki, ale także rodziców – dzięki przeszkleniu w ścianie z prysznicem. W utrzymanej w ciepłych beżach i brązach łazience rodziców wydzieliłam układem posadzki dwie strefy: strefę umywalki oraz WC z prysznicem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH