Duet płytek gresowych i paneli podłogowych na jednej powierzchni. Płytkami zaznaczono strefę przy kominku i podłogę pod stopami osób siedzących na narożniku. Proj. wnętrza Dariusz Grabowski. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
Duet płytek gresowych i paneli podłogowych na jednej powierzchni. Płytkami zaznaczono strefę przy kominku i podłogę pod stopami osób siedzących na narożniku. Proj. wnętrza Dariusz Grabowski. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 marz 2009 22:59

Jak łączyć ze sobą różne materiały na podłogi?

Aranżacja pomieszczeń „przechodnich” poprzez ułożenie obok siebie różnego typu okładzin to jeden ze sposobów na wygodną i estetyczną podłogę. Jednak aby osiągnąć idealny efekt wizualny należy zastosować pomiędzy nimi odpowiednie rozwiązania.


Po pierwsze wygoda
Tadeusz Spasiński
Przy pomocy listew przypodłogowych można łączyć wszystkie okładziny, pytanie tylko czy warto je zawsze stosować, nie każdy system bowiem wymaga ich użycia. Poza tym każda z okładzin ma sobie tylko przypisane rodzaje listew. Innych się używa do połączeń pomiędzy np. samym drewnem, innych, pomiędzy drewnem, a wykładziną dywanową. To wszystko zależy też od rodzaju i grubości stosowanych posadzek. Przecież podczas łączenia różnych okładzin zawsze mogą wystąpić nieznaczne różnice poziomów pomiędzy nimi – każda z nich ma różne grubości. O ewentualności wystąpienia takich problemów z reguły powinno się myśleć już na etapie projektu, jednak nie każdy o tym pamięta. Problem ten można też rozwiązać za pomocą specjalnych listew wyrównujących – oczywiście, jeśli różnica poziomów nie jest zbyt duża.
arch. Tadeusz Spasiński, pracownia architektoniczna Spata-Art
 
 
Po drugie estetyka
Małgorzata KOZIELSKA
Wykończenie domu jest etapem budowy, od którego zależy końcowy efekt wizualny całego wnętrza. Od tego jakich materiałów użyjemy do tego celu zależeć będzie nasze późniejsze samopoczucie oraz komfort mieszkania. Źle wykończone podłogi czy płytki, w znacznym stopniu obniżają estetykę wnętrza. Dlatego idealnym rozwiązaniem są listwy wykończeniowe na bazie szerokiej gamy kształtowników aluminiowych i mosiężnych. Służą one do wykończenia podłóg pokrytych różnymi materiałami, jak wykładziny, panele, parkiety podłogowe oraz glazura i terakota. W obszarze tym zdecydowanie najważniejszym elementem, definiującym produkt i poziom jego akceptacji, jest wnoszony efekt estetyczny, wizualny, kreowanie i współtworzenie wartości, poczucia komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności przestrzeni (niezależnie czy jest to przestrzeń prywatna, czy komercyjna).
Małgorzata Kozielska, specjalista ds. promocji i marketingu w firmie Effector
 
Szymon Martysz
fot. Szymon Martysz

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH