Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W niedużym salonie fototapeta z motywem głębi nie tylko stanowi ciekawą ozdobę wnętrza, ale też optycznie je powiększa. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

W niedużym salonie fototapeta z motywem głębi nie tylko stanowi ciekawą ozdobę wnętrza, ale też optycznie je powiększa. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 14 kwi 2015 13:56 (aktualizacja: 28 kwi 2015 09:59)

Jak udekorować ścianę za kanapą?

Kolorowa farba, tapeta czy może fototapeta? Nie wiecie jak ozdobić ścianę za kanapą? Zobaczcie nasze propozycje.

Urządzając salon warto wyeksponować w nim jedną ze ścian. To efektowne rozwiązanie zastąpi zbędne dekoracje, nie zagraci aranżowanej przestrzeni, a nie jednego z gości wprowadzi w osłupienie. I choć teoretycznie możemy przyozdobić każdą ze ścian, najczęściej decydujemy się by była to ściana za kanapą. Wybór ten wydaje się oczywisty także ze względów praktycznych - zazwyczaj rezygnujemy tu z jakichkolwiek półek czy dodatkowych mebli. 

Istnieje wiele sposobów na dekorację ściany za kanapą. Do najpopularniejszych należą wzorzyste tapety i fototapety, intensywne kolory farb, panele dekoracyjne oraz obrazy. Wśród tapet największym powodzeniem cieszą się te z subtelnymi wzorami nawiązującymi do klasycznych ornamentów. Motywy kwiatowe, esy-floresy czy też inne delikatne zdobienia najlepiej odnajdują się bowiem w tak przez nas lubianej stylistyce glamour.

Wśród fototapet z kolei największą furorę robią makra oraz zdjęcia z efektem głębi. Stanowią one nie tylko oryginalną dekorację wnętrza, ale też optycznie je powiększają, co jest niezwykle ważne gdy mamy mały metraż. Popularne jest także malowanie jednej ze ścian na wyrazisty, intensywny kolor radykalnie odcinający się od przyjętej kolorystki. Fiolet, turkus a nawet czerwień coraz chętniej goszczą w naszych salonach.

Największą furorę we wnętrzach robią jednak naturalne materiały oraz ich imitacje. Kamień, drewno czy surowy beton na ścianie za kanapą to prawdziwy hit.

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA