W zintegrowanej strefie dziennej kuchnia płynnie łączy się z salonem. Wszechobecna biel powiększa optycznie jej przestrzeń, a dekor drewna ją wizualnie ociepla. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

W zintegrowanej strefie dziennej kuchnia płynnie łączy się z salonem. Wszechobecna biel powiększa optycznie jej przestrzeń, a dekor drewna ją wizualnie ociepla. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
05 maj 2015 15:16

Jak urządzić mały salon z aneksem. 20 inspiracji z polskich domów

Mały salon często stanowi nie lada wyzwanie projektowe. Jak bowiem zmieści na niewielkiej powierzchni wszystkie typowe dla strefy wypoczynkowej funkcje, a przy tym zachować czystość aranżacyjną przestrzeni?

My proponujemy połączyć go z kuchnią. Otwarta przestrzeń dzienna nie tylko pozwoli pozyskać parę dodatkowych metrów kwadratowych, ale też da poczucie wolnej, niczym nieograniczonej przestrzeni. Poza tym otwarta na salon kuchnia to bardzo modne rozwiązanie.

Urządzając salon z aneksem kuchennym trzeba jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim zabudowa kuchenna nie może zdominować całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – musi doskonale się w nie wtopić.

Dlatego najlepiej zdecydować się na urządzenie kuchni na jednej ze ścian. Jeżeli jednak jesteśmy pasjonatami gotowania i potrzebujemy więcej miejsca w kuchni – zdecydujmy się na zabudowę w kształcie litery L bądź praktyczny półwysep kuchenny. Takie rozwiązanie nie zaburzy organizacji przestrzeni naszego salonu.

Należy również pamiętać by meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej. Najlepiej wybrać takie, które nie tylko wpiszą się w przyjętą koncepcję stylistyczną, ale będą idealnie się w nią komponowały. By uzyskać efekt „wow” warto zadbać o każdy szczegół – spójność kolorystyczną, równowagę między materiałami wykończeniowymi, a nawet takie detale, jak uchwyty meblowe czy ich celowy brak.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • arwena, 2016-02-27 11:41:01

    połączenie kamienia z nowoczesnymi meblami jest bardzo modne :) my z mezem postawiliśmy na kamien 3d wyszlo pieknie
  • weronika76, 2015-05-29 17:27:20

    Extra połączenie na tej ścinie z tv kamień plus obudowa pewnie z karton gipsu? Ale podoba mi się. U nas tez kamień dekoracyjny wybrany ze stone master i tez na ścianę z tv.

POLECAMY W SERWISACH