• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 marz 2009 23:35

Jak urządzić mieszkanie dwupokojowe?

Nasz projektant podpowiada, w jaki sposób zaplanować funkcjonalną i wygodną przestrzeń w dwupokojowym mieszkaniu.

Wkrótce odbieram klucze do swojego upragnionego mieszkania, ale zupełnie nie mam pomysłu jak je urządzić by było funkcjonalne i wygodne dla trzyosobowej rodziny. Jestem gotowa całkowicie zmienić obecny układ pomieszczeń. Bardzo proszę o radę. Barbara

Rzut opisywanego mieszkania
Rzut opisywanego mieszkania
Projektant radzi
Magda Bajuk
W obu proponowanych wariantach staram się zabudować hol, który ze względu na układ konstrukcyjny mieszkania jest bardzo długi. Znajdują się tu szafy i schowki mieszczące wszelkie niezbędne domowe gadżety. W wersji I proponuję ciąg szaf. Naklejenie na nich wielkoformatowych wydruków z interesującą grafiką ożywi powierzchnią komunikacyjną. W wersji II – oprócz szaf proponuję także otwarte półki na książki i dekoracje. W tym rozwiązaniu ma to ogromne znaczenie, gdyż hol jest tu jednocześnie częścią salonu.
Magda Bajuk, projektant

Wariant I

Zostaje tu zachowany proponowany przez dewelopera układ funkcjonalny mieszkania. Kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem. Blat roboczy pod oknem został wypłycony do 45 cm (przy jednoczesnym wykorzystaniu powierzchni parapetu), co pozwala na wygospodarowanie większej powierzchni na stół jadalny. Ten ostatni zajmuje tu centralne miejsce. Dodatkowo ściana przy której stoi może zostać „ozdobiona”. Proponuję wykonać na niej niewielkie wypłycenie w kształcie ramy, którą można wypełnić ciekawą tapetą, strukturą lub ceramiką. Podobna ściana znajduje się w salonie. Taki zabieg pozwoli na stworzenie ciekawego tła dla sofy.

Elementem ozdobnym jest też być ściana oddzielająca salon od łazienki. Mogą być to pustaki szklane lub artystyczne, barwne szkło, które wygięte w łuk obudowuje wannę. Zastosowanie transparentnej ściany pozwala na wprowadzenie do łazienki światła dziennego. Dzięki temu może się tu znaleźć miejsce na naturalną zieleń. Rośliny umieszczam tuż przy wannie w specjalnie przygotowanej wnęce w jej obudowie. Na ścianie za nią – lustro. To optycznie powiększy pomieszczenie. W łazience staram się stworzyć sporo schowków: nad i za umywalką, nad podtynkowym systemem spłukiwania i we wnęce, w której jest też miejsce na pralkę.

Wariant I
Wariant I

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • tweety, 2012-04-18 09:21:16

  Moim zdaniem jeśli chcemy fajnie i ciekawie urządzić mieszkanie warto do tego zatrudnić profesjonalistów, dzięki temu nie będzie problemu, że coś nie do końca nam odpowiada. Najlepiej jest jeśli zatrudnimy sobie dobrą firmę, jak N-design, gdzie projektanci chętnie słuchają, jaką mamy wizję, jak chcemy, żeby mieszkanie wyglądało.
 • niua, 2010-08-09 16:01:19

  Witam,

  Wariant II jest dla mnie bardzo dobrym rozwiazaniem. Daje przestrzen .Wybrala bym go dla siebie-jesli miala bym taki uklad.  Pozdrawiam
 • e, 2010-01-15 17:34:46

  Mi się bardziej podoba wariant 2, ale no właśnie zamknięta kuchnia jest w 1...
 • Magda.lena, 2009-03-29 22:31:05

  oba rozwiązania są ciekawe, jednak do mnie bardziej przemawia I-szy projekt. Ze względu na zamkniętą kuchnię, ale to już osobisty wybór każdego z nas.

POLECAMY W SERWISACH