Betonowe meble bardzo dobrze komponują się z wnętrzami ciepłymi i zimnymi, doskonale współgrają też z różnymi materiałami i modną szarością. Na zdjęciu: stolik Focus, Modern Line

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Betonowe meble bardzo dobrze komponują się z wnętrzami ciepłymi i zimnymi, doskonale współgrają też z różnymi materiałami i modną szarością. Na zdjęciu: stolik Focus, Modern Line
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Modern Line
02 kwi 2017 11:57

Jak wykorzystać beton w nowoczesnym salonie? Porady i inspiracje

Na salony wkroczył jakiś czas temu, ale nadal nie traci na popularności. Beton architektoniczny znajduje coraz to nowe zastosowania w nowoczesnych wnętrzach, a co za tym idzie, wciąż zaskakuje: wyglądem, praktycznością i użytecznością.

Zalety betonu

Beton ma ogromne możliwości aranżacyjne. Umiejętnie zastosowany odnajdzie się w każdym mieszkaniu, nadając mu wyjątkowy charakter. Świetnie komponuje się z wnętrzami ciepłymi, zimnymi, doskonale współgra z różnymi materiałami. Wbrew przekonaniom, może być niezwykle przyjemny w dotyku, a dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania, nie musi być ciężki.

Wszechstronny beton

Beton jest uniwersalny. W salonach najczęściej wykorzystywany jest na podłogach i ścianach zamiast tradycyjnych podłóg drewnianych, paneli i kafelków. Ale to nie koniec jego możliwości aranżacyjnych. Wykonane z niego krzesła i stoły stanowią wyjątkową alternatywę dla nowoczesnych mebli drewnianych, ze szkła czy tworzyw sztucznych. Betonowe donice sprawdzą się tam, gdzie istnieje potrzeba podkreślenia piękna natury w stylu modern.

Meble we wnętrzach nowoczesnych

Betonowe meble najlepiej sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Umiejętnie zastosowane stają się w nich designerskim konkurentem dla tych najpopularniejszych, wykonanych z drewna, metalu czy szkła. Nie są już także propozycją tylko dla najodważniejszych. Coraz częściej sięgają po nie osoby chcące posiadać w salonie wyposażenie nawiązujące do najnowszych trendów.

Concretne meble

Beton może być wykorzystywany jako tworzywo główne mebli lub ich element uzupełniający. Wyposażenie salonowe wykonane z niego w całości to propozycja bardziej odważna, choć na pewno już nie tak zaskakująca jak jeszcze kilka lat temu.

Betonowe szafki, regały, stoliki czy stołki nadają wnętrzom wyjątkowy charakter. Często surowość materiału łagodzona jest przez kształty mebli – smukłe i zaokrąglone. Coraz chętniej beton pojawia się w mieszkaniach także jako materiał uzupełniający w postaci blatów, siedzisk i innych części składowych mebli. Łączenie go z różnymi materiałami to metoda na skuteczne ocieplenie jego wizerunku. W salonie bardzo dobrze wygląda w towarzystwie drewna i tekstyliów (np. filcu, poduch, dywanów), które niwelują jego surowy charakter. Łączenie z metalem i szkłem podkreśla naturalną cechę tworzywa.

Ściany i podłogi w betonie

W nowoczesnych mieszkaniach betonowe płyty z powodzeniem zastąpią panele, parkiety i ceramikę. Dzięki nim, przestrzeń zyska zdecydowanie na awangardowości. Można je układać na całej płaszczyźnie podłogi lub ściany albo łączyć z innymi materiałami (drewno, cegła). Beton stosuje się też jako element dekoracyjny, tworząc z niego bardzo modne różnorodne wzory lub mozaiki. Sprzyja temu kolorystyka płyt, oscylująca wokół bieli i szarości. Monochromatyczne barwy sprawiają, że beton doskonale współgra z nowoczesnymi materiałami, takimi jak: drewno, metal, szkło, skóra czy tworzywa sztuczne. Betonowe podłogi mogą albo stać się neutralnym tłem dla wyposażenia salonu, albo odegrać w pomieszczeniu główną – dekoracyjną rolę.

Donice w concretnym wydaniu

Betonowe donice to rozwiązanie idealne dla nowoczesnych salonów. Ich surowe piękno, minimalizm i kubiczne kształty sprawiają, że świetnie komponują się z rożnymi aranżacjami, od nowoczesnych począwszy na bardziej tradycyjnych zakończywszy. Największym atutem betonu i wykonanych z niego płyt, mebli oraz donic może być funkcja unifikacyjna. Umiejętnie zastosowane w salonie i na tarasie staną się idealnym łącznikiem spalającym stylistycznie wnętrze i zewnętrze mieszkania, zmieniając je jednocześnie ze zwykłych w wyjątkowe.

Beton „betonowi” nie równy

Beton jest nadal bardzo modny i często występuje we wnętrzach również w postaci materiałów go imitujących lub przypominających. Decydując się na wykorzystanie betonowych produktów we wnętrzach, powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, o jaki efekt nam chodzi? Czy chcemy postawić na surowe piękno, moc i szczególne właściwości prawdziwego betonu czy może postawić na jego odpowiedniki, które, choćby nie wiadomo jak bardzo były udane, są jednak ciągle imitacją?

Więcej o betonie architektonicznym na: www.modernline.info.pl

Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk. Sp. z o. o.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH