Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Dywan z kolekcji Dolce marki Nanimarquina. Fot. Nanimarquina.

Dywan z kolekcji Dolce marki Nanimarquina. Fot. Nanimarquina.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 11 lip 2014 12:30 (aktualizacja: 31 lip 2014 08:14)

Jaki dywan do salonu? Zobacz propozycje w jasnych kolorach

Jasny dywan może nie należy do najbardziej praktycznych, jednak nie można odmówić mu uroku. W naszej galerii znajdziecie kilkanaście modeli w jasnych odcieniach, które sprawdzą się w każdej aranżacji.

Dywan w salonie może być nie tylko praktycznym dodatkiem, ale i efektowną ozdobą. Dobrze dobrany do aranżacji idealnie komponuje się z wystrojem pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej odchodzi się od zasłaniania dywanem całej podłogi, na rzecz niewielkiego prostokąta lub kwadratu. Niemniej wiele osób pozostaje wiernych trendowi zgodnie z którym zaścieła się praktycznie całą podłogę. Wykorzystując w ten sposób jasny dywan można sprytnie rozjaśnić i powiększyć optycznie salon.

  • Kupując dywan należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale i informacje zawarte na metce. Ważna jest gęstość runa dywanu, którą określa liczba punktów na metr kwadratowy. Im jest ona większa, tym lepiej. Niezbędne minimum to 150 tysięcy punktów na metr. Dobra jakość zaczyna się od 500 tysięcy, natomiast więcej punktów szereguje dywan w kategorii luksusowych. Wyjątek stanowią puszyste, dywany z długim runem, których grube włókna nie pozwalają na duże zagęszczenie.

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA