Złamana biel mebli wypoczynkowych pięknie prezentuje się na tle jasnoszarej ściany. Na uwagę zasługuje też wykończenie kominka z szarego kamienia. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [25 zdjęć]

Złamana biel mebli wypoczynkowych pięknie prezentuje się na tle jasnoszarej ściany. Na uwagę zasługuje też wykończenie kominka z szarego kamienia. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
28 sty 2018 09:17

Jasny salon: zobacz jak urządzają Polacy!

Salon to najbardziej reprezentacyjne z pomieszczeń w naszym domu. Na pokój dzienny wybieramy zazwyczaj największe i najjaśniejsze pomieszczenie. Sprawdź, jak urządzić jasne wnętrze – prezentujemy aż 25 salonów z polskich domów!

Dlaczego wybieramy biel? Po prostu biel sprawia, że wnętrze wydaje się czyste i jasne. Przestronne i słoneczne. W duecie z czernią zachwyca klasyczną elegancją. Jest też doskonałym tłem dla innych, bardziej wyrazistych kolorów czy pasteli. Podkreśla charakter naturalnego drewna i kamienia, dlatego nadal jest ulubioną barwą w dziennych pokojach Polaków.

Zobacz także: 15 najpiękniejszych wnętrz 2017 roku!

W ostatnich latach również kolor szary zyskał na popularności i nic nie wskazuje na to, aby to się zmieniło. Przestał kojarzyć się z nudą i wyłącznie loftowymi, betonowymi wnętrzami. Szarości stanowią doskonałe tło jako ściany. Pięknie komponują się z wyrazistymi barwami i pastelowymi dodatkami.

Innym sposobem na powiększenie i wprowadzenie słońca do wnętrza strefy dziennej są duże przeszklenia, niekiedy rozciągające się aż na dwie kondygnacje. Takie rozwiązania zapewniają niezwykłe oświetlenie w pomieszczeniu, przez co co wnętrze w naturalny sposób staje się przestronne i jasne.

To Cię również zainteresuje: Nowoczesny dom parterowy dla miłośników wnętrz otwartych na ogród

Pamiętajmy również, że jasna i świetlista przestrzeń pokoju dziennego dodaje mu świeżości, napawa optymizmem i prowokuje do swobodnego samopoczucia. Utrzymana w bielach i szarościach kolorystyka ścian pozwoli nam też na większą swobodę stylu i ilości mebli oraz dekoracji do pokoju dziennego. Dobry projekt wnętrz musimy być funkcjonalny i dopasowanych do naszych potrzeb i naszego gustu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH