• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
06 lut 2013 14:24

Kącik do pracy

Prywatny gabinet to marzenie nie tylko miłośników stylowych wnętrz. Swobodne miejsce do pracy czy twórczego relaksu we własnym domu jest bowiem na wagę złota. Jak jednak, przy bardzo ograniczonym metrażu, wygospodarować miejsce chociażby na komputer? Oto nasza podpowiedź.

Proszę o pomoc w aranżacji dużego pokoju, który jest od strony zachodniej. Chcielibyśmy jedną jego część przeznaczyć na miejsce do pracy dla dwojga, gdzie by były dwa duże biurka 150cmx75cm (+2 krzesła biurowe) oraz szafki na drukarkę, książki, gazety itd. Wydaje nam się, że najlepszym rozwiązaniem jest, abyśmy mogli siedzieć przy biurku naprzeciwko siebie (oboje potrzebujemy dużo miejsca przy biurku - komputer, książki, materiały biurowe). Jednak takie ułożenie biurek nie jest wymagane.

Chodzi o to, abyśmy czuli się komfortowo, kiedy oboje będziemy pracować w tym samym czasie. Natomiast druga część miałaby być urządzona jako miejsce do odpoczynku, przyjmowania gości - jak w typowym salonie (np. sofa, stolik itd). Chcielibyśmy również wykorzystać duży monitor jednego z komputerów np. do obejrzenia filmu w salonie, przez odwrócenie go np. o 90 stopni (bez przenoszenia z miejsca na miejsce).

Nie chcemy mieć typowego telewizora w mieszkaniu. W mieszkaniu oprócz pokoju dziennego są również: sypialnia, kuchnia ze stołem, łazienka - już zagospodarowane. Mamy problem jedynie z dużym pokojem. Niestety nie ma możliwości budowy ścianek działowych. Możemy jedynie skorzystać z gotowej oferty mebli np. Ikea.

wnętrza

Odpowiedź redakcyjnej projektantki
' title=
 
Znalazłam ciekawe i moim zdaniem funkcjonalne układy, które spełniają podane warunki. Jest miejsce do relaksu oraz przestronne miejsce do pracy. Oczywiście należy to również sprawdzić z wpadającym przez okno słońcem, aby nie przeszkadzało podczas pracy. Pozdrawiam
arch. Małgorzata Brewczyńska, www.inventive-interiors.com

aranżacje wnętrz

 

Proj. Kasia i Michał Dudko, Formativ. Fot. Bartosz Jarosz.
Proj. Kasia i Michał Dudko, Formativ. Fot. Bartosz Jarosz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH