Kamień dekoracyjny Roma Stone Master w ciepłym karmelowym kolorze. Fot. Stone Master.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kamień dekoracyjny Roma Stone Master w ciepłym karmelowym kolorze. Fot. Stone Master.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
24 lip 2016 17:45

Kamień dekoracyjny: 10 odsłon w beżowym kolorze

Szukasz pomysłu na ścianę? Kochasz ponadczasowy beż? Przedstawiamy 10 pomysłów na oryginalne ściany w tym kolorze. Wszystkie z użyciem modnego kamienia dekoracyjnego.

Jak dobrać kamień dekoracyjny do wnętrza?

Jeśli chcemy zmienić wystrój naszego mieszkania, sprawić aby miało niepowtarzalny klimat - cieszyło oko, jednocześnie działało kojąco na nasze zmysły, nie musimy przemeblowywać całego domu. Wystarczy wprowadzenie jednego znaczącego elementu, którym może, a nawet powinna być dekoracja ścian. Praktycznym rozwiązaniem, nadającym pomieszczeniu ponadczasowej elegancji, jest kamienna okładzina.

Kamień to niezwykły surowiec: twardy i odporny na upływ czasu, a jednak niezwykle plastyczny, możliwy do zastosowania zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Paleta kolorystyczna kamieni dekoracyjnych, imitująca barwy natury, skomponowana z różnymi strukturami i fakturami, jest specjalnie wyselekcjonowana, tak aby dopasować się do różnych wnętrz. Wyboru okładziny nie można jednak dokonywać „ w ciemno”. W trakcje selekcji należy pamiętać, o tym, jakiej wielkości jest pomieszczenie, które dekorujemy; jaki styl i kolor ma umeblowanie i jak oświetlona jest ściana, którą zamierzamy obłożyć kamieniem. Meble możemy zestawić z dekoracją ściany na zasadzie kontrastu barw: totalnego lub delikatnego (wówczas gramy ciemniejszymi i jaśniejszymi tonacjami tych samych kolorów).

Wśród rodzajów kamienia dekoracyjnego najczęściej wyróżniamy okładziny gipsowe i betonowe. Te pierwsze mają zazwyczaj delikatniejszą strukturę i bardziej stonowaną, wręcz pastelową kolorystykę. Ze względu na surowiec, z którego powstają, przeznaczone są tylko do aranżacji wnętrz. Kamień betonowy to wyrazistsze, bardziej nasycone barwy i faktury.

Tekst: Koletta Porczyk, firma Stone Master 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH