Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kamień dekoracyjny Lugano nadaje się szczególnie do jasnych i dużych przestrzeni, gdzie odda na ścianie ciekawy efekt gry świetlnej i trójwymiarowości, dostępny w 3 kolorach. Wycena indywidualna, Maxstone.

Kamień dekoracyjny Lugano nadaje się szczególnie do jasnych i dużych przestrzeni, gdzie odda na ścianie ciekawy efekt gry świetlnej i trójwymiarowości, dostępny w 3 kolorach. Wycena indywidualna, Maxstone.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 01 lip 2014 13:21 (aktualizacja: 18 lip 2014 08:09)

Kamień dekoracyjny na ścianie: zobacz pomysł na ścianę

Umiejętnie zastosowany może nadać domowemu wnętrzu jedyny w swoim rodzaju charakter. Zobaczcie pomysły na ścianę z kamienia w pokoju dziennym i wybierzcie jeden z nich!

Okładziny kamienne na ściany od lat cieszą się niezmienną popularnością, zwłaszcza wśród miłośników nowoczesnych aranżacji. Trudno się temu dziwić – kamień na ścianie wygląda pięknie, luksusowo, dodaje wnętrzu charakteru, jest przy tym wyjątkowo trwałym materiałem.

Jaki mamy wybór? Po pierwsze kamień naturalny

Na rynku znajdziemy sporo rozwiązań, które pozwolą się cieszyć pięknem kamienia, i to nie tylko właścicielom zasobnych portfeli. Jednym z nich są płytki z naturalnego kamienia - najczęściej z granitu, marmuru, piaskowca czy trawertynu. To rozwiązanie na lata – trudno o wytrzymalszy materiał niż naturalny kamień. Zróżnicowane wymiary sprawią, że dopasujemy kamień do praktycznie każdej aranżacji. A różne rodzaje kamieni pozwolą dobrać taki, który będzie się prezentował świetnie.

Wśród materiałów na ścianę na uwagę zasługuje z pewnością łupek. Jest to rodzaj naturalnego kamienia, który pokruszony i ułożony warstwowo, przybiera bardzo ciekawą powierzchnię, z nieregularnymi przebarwieniami i drobnymi niedoskonałościami, z pięknym rysunkiem oraz grą światłocienia. Wygląda bardzo ekskluzywnie, buduje nastrój i niesamowity klimat wnętrza, zwłaszcza gdy zostanie podświetlony, ukazując swoją ciekawą strukturę. Jest przy tym odporny na uderzenia i nie widać na nim brudu - trzeba tylko wiedzieć, że okładziny kamienne warto pokryć dodatkowo impregnatem do kamienia, dzięki czemu nie będzie osiadał na nich kurz. Wada takiego rozwiązania? Wysoka cena materiału i tzw. robocizny, która sprawia, że wiele osób rezygnuje z naturalnego kamienia na rzecz innych okładzin ściennych.

Po drugie, kamień dekoracyjny

Często stosowanym (a przy tym znacznie tańszym) rozwiązaniem na ścianę jest kamień dekoracyjny. To płytki ścienne, wykonane z gipsu lub betonu, doskonale naśladujące naturalny kamień. W zależności od rodzaju kamienia i jego kolorystyki, bez problemu uzyskamy efekt wnętrza w nowoczesnym, rustykalnym, skandynawskim czy loftowym stylu. Kamień dekoracyjny jest wytrzymały, zapewnia dobrą izolację termiczną, a dzięki naturalnemu wyglądowi, efektom trójwymiarowości i światłocienia ściana z takim kamieniem stanie się z pewnością najbardziej widowiskową ozdobą naszego pokoju.

O czym warto wiedzieć?

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzemy, decydując się na kamień na ścianie pamiętajmy, że daje on bardzo mocny efekt dekoracyjny. Nie powinien więc mieć konkurencji! Uważnie zestawiamy z nim inne faktury i struktury, ostrożnie dozujmy kolorystykę. W przeciwnym wypadku uzyskamy wnętrze „hałaśliwe” i zbyt przytłaczające.  Warto także stosować kamień na całej powierzchni ściany lub wnęki, w przeciwnym wypadku stwarzać może wrażenie przypadkowo nałożonej i nieprzemyślanej dekoracji. Ze względu na odporność na długotrwałe działanie wysokich temperatur kamień często kładzie się chociażby na ścianę z kominkiem, pięknie zaprezentuje się również na ścianie za kanapą czy na ścianie telewizyjnej. A jeśli dodatkowo go oświetlimy, uwypuklając nieregularną strukturę i trójwymiarowość, efekt „Wow!” gwarantowany! 

WASZE KOMENTARZE (14) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA