Ściana z kamienia dodaje wnętrzu prestiżu. Fot. Zinc Textile.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Ściana z kamienia dodaje wnętrzu prestiżu. Fot. Zinc Textile.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
30 kwi 2014 12:15

Kamień i cegła na ścianie w salonie. Ciekawe pomysły

Ściana wyróżniona materiałem innym niż farba czy tapeta wygląda znacznie bardziej efektownie. W roli okładziny ściennej doskonale sprawdzą się płytki z kamienia naturalnego jak i oraz cegła.

Kamień nie jest już jedynie materiałem posadzkowym, ale służy także do wykończenia ścian. Zazwyczaj dekoruje się nim jedną ze ścian pokoju dziennego lub jej fragmenty. Wynika to z dość wysokiej ceny, ale nie tylko. Wyróżnienie ściany okładziną z kamienia sprawi, że przestanie ona być tłem dla mebli, a stanie się ważnym elementem dekoracyjnym.

Aby kamienna płaszczyzna nie zdominowała wnętrza, powinna być niedużych rozmiarów, czyli dekorować np. ścianę przy kominku, za telewizorem lub kącik jadalniany. Kamień na ścianie pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Natomiast w salonach w stylu rustykalnym lub industrialnym sprawdzi się na ścianie cegła lub płytki klinkierowe naśladujące stare, ręcznie formowane kostki. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • MannyPenny, 2016-10-13 12:44:52

    Ja jestem fanką betonu architektonicznego. To nowoczesne, ekologiczne i bardzo solidne rozwiązanie. Na dodatek jest trendy i na czasie
  • gość, 2016-07-12 21:28:18

    Fajnym, ciekawym i z męskim pazurem motywem jest moim skromnym zdaniem beton architektoniczny.

POLECAMY W SERWISACH