Na ścianie za telewizorem zastosowano polerowany łupek, pod kolor kamienia dobrano także niektóre meble. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Na ścianie za telewizorem zastosowano polerowany łupek, pod kolor kamienia dobrano także niektóre meble. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 maj 2016 15:37

Kamień naturalny w salonie: 10 pomysłów architeków

Łupek, trawertyn czy piaskowiec zastosowany jako dekoracja salonu nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Zobaczcie jak stosują go architekci wnętrz.

Kamień naturalny dodaje aranżacji salonu elegancji. Jako materiał naturalny ma wyjątkową, niepowtarzalną urodę i dodaje wnętrzu oryginalności. Jak dobrać rodzaj kamienia do wnętrza i w jaki sposób zastosować do w aranżacji?

Architekci i projektanci z powodzeniem aranżują wnętrza salonów z zastosowaniem kamienia naturalnego na ścianach. Ten ekskluzywny materiał, dzięki niepowtarzalności wzorów oraz bogatej kolorystyce, od jasnych beżów po ciemne brązy i czernie, sprawdzi się w pomieszczeniu w każdym stylu. Ale także wniesie do wnętrza swój własny charakter: dostojny, wytworny i elegancki. Z pewnością doda szyku każdej aranżacji. Najlepiej zastosować go na jednej, wybranej ścianie - tej najlepiej eksponowanej. Zwykle jest to ściana z telewizorem, ale świetnym pomysłem jest także wykończenie kamieniem ściany w jadalni tak, aby była wyjątkowym tłem dla uroczystych spotkań przy stole. 

Kamień naturalny będzie także  idealny do wykończenia kominka. Warto wykorzystać ten materiał nie tylko do obudowy samego kominka, ale całej ściany, na której się znajduje. Można zastosować mariaż kamieni naturalnych i stworzyć kompozycję w dowolnej kolorystyce. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH